امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7210
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، پس از مدتها بحث و رایزنی درباره اعلام نامزد انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، پس از مدتها بحث و رایزنی درباره اعلام نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گرجستان، «بیدزینا ایوانیشویلی» نخست وزیر این کشور «جورج مارگولاشویلی» وزیر آموزش و معاون نخست وزیر و یکی از متحدان حامی غرب را به عنوان نامزد حزب حاکم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد.

مارگولاشویلی 43 ساله به هیچ حزبی تعلق ندارد و مدتی ریاست «موسسه امور اجتماعی گرجستان»

 را بر عهده داشته است. بر اساس این گزارش، ائتلاف «رویای گرجستانی» به رهبری  ایوانیشویلی در اکتبر سال گذشته اداره پارلمان را به دست گرفت و توانست حزب «میخاییل ساکاشویلی» رئیس جمهور گرجستان و رهبر جنبش اعتراضی انقلاب گل سرخ سال 2003 را شکست دهد. نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که ائتلاف رویای گرجستانی از حمایت بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

حزب «جنبش متحد ملی» ساکاشویلی هنوز نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری معرفی نکرده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری گرجستان در اکتبر آتی برگزار خواهد شد و رئیس‌جمهور کنونی که 2 دوره ریاست جمهوری را برعهده داشته است و براساس قانون اساسی اجازه شرکت در دور سوم را ندارد.
انتهای ‌پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها