امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72122
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
حجت‌الاسلام سیدجلال رضوی‌ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به شهادت علی خلیلی آمر به معروف و ناهی از منکر اظهار داشت: امروز در ...

حجت‌الاسلام سیدجلال رضوی‌ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به شهادت علی خلیلی آمر به معروف و ناهی از منکر اظهار داشت: امروز در طلیعه سال 93 شاهد غم‌بارترین لحظاتی شدیم که شهید والا مقام علی خلیلی در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر به ملاقات خدای خویش شتافت.

وی افزود: باید بدانیم رواج بی‌بند و باری در جامعه اسلامی از خواسته‌های استکبار، صهیونیسم و مزدوران داخلی است که به منظور استحاله ارزش‌های اسلامی از همه توان خود با بودجه‌‌های هنگفت بهره می‌گیرند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان این که بی‌شک کلیساهای خانگی، حلقه‌های شیطان‌پرستی، مروجین بهائیت و عرفان‌های کاذب و ... هم‌چون ویروس‌هایی خطرناک، روح ایمان در جامعه را نشانه گرفته‌اند، گفت: تنها اهرم توانمند، پویا و منطبق بر عقلانیت و فطرت، دستور شرع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر است که جامعه را هوشیار و در بصیرت‌افزایی آمادگی همه جانبه را ایجاد می‌کند و همه لایه‌ لایه‌های اجتماع را واکسینه می‌سازند.

وی تصریح کرد: این امر به معروف و نهی از منکر است که توانایی حفظ و حراست جامعه از انحطاط را به وجود می‌آورد.

رضوی با طرح این سؤال که چه کسی باید جلوی توزیع و نشر کتاب‌های انحرافی، لاطائلات افراد فرومایه، توزیع سی‌دی‌های فیلم‌ها و شبکه‌های منحرف و هزاران موجبات بی‌بند و باری با رنگ و لعاب گوناگون را به جامعه هشدار را گرفته و در این زمینه هشدار دهد، یادآور شد: امروز در میدان جنگ نرم و شبیخون فرهنگی مردم و مسئولان هردو وظیفه دارند.

وی افزود: مردم باید تذکر لسانی و هشدار زبانی بدهند و قوه قضاییه نیز با برخورد قاطعانه و اقدام قانونی و ضربه شصت سریع، از ارزش‌ها حراست کند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: خانواده، مدرسه، محیط جامعه و ... همه خواستگاه‌هایی است که دشمن برای به خطر انداختن امنیت آن برنامه‌ریزی کرده، امنیتی که در شرع مقدس ما بزرگ‌ترین نعمت برشمرده شده است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: شهید علی خلیلی با احساس مسئولیت و عمل به تکلیف، از جان شیرین خود گذشت تا اجازه ندهد مگسان آلوده، جو فرهنگ ارزش‌های اسلامی را به مخاطره بیندازند.

رضوی افزود: ما در زیارت نامه حضرات معصومین می‌خوانیم که اهل بیت عصمت و طهارت برای فریضه نماز، زکات و امر به معروف به شهادت رسیده‌اند و این عبارات قدر جامع واژگان همه زیارتنامه‌ها و شناسنامه‌های ادعیه از لسان اهل بیت است.

وی تصریح کرد: دشمنان و صاحبان کمپانی‌های ترویج فرهنگ غرب، که زندگی سبک اسلامی دنیای آنها را به مخاطره انداخته باید بدانند هرگز اجازه نمی‌دهیم خون مقدس شهید خلیلی قصاص نشده، روی زمین بماند.

نماینده طلاب و فضلای همدانی مقیم قم ادامه داد: دار مجازات برای ضاربان، عاملان و کسانی که از صبر و حلم خانواده معظم شهدا و امت اسلام سوء استفاده بردند، آماده قصاص است.

وی با تأکید بر این که مسئولان فرهنگی باید قبل از شعار به خواسته‌های رهبری عمل کنند و با مدیریت جهادی فرهنگ تمام ابعاد ارزش‌های اسلامی را در جامعه احیا کنند، اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد ماهواره‌ها برای ما و فرزندان ما برنامه‌ریزی کنند.

رضوی با یادآور این نکته که مساجد و کانون‌های اجتماع ما ارزش عنصر امر به معروف و نهی از منکر را باید با برنامه‌های علمی به جامعه گوشزد کنند، خاطرنشان کرد: طلاب و فضلای همدانی به پاسداشت جایگاه والای مقام شهید و شهادت به خصوص طلبه بسیجی علی خلیلی مجلس بزرگداشتی را برپا کرده تا به دشمنان بگوییم طنین دعوت به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی هرگز خاموش نخواهد شد.

برگزاری اجتماع طلاب، فضلا و امت حزب‌الله در امامزاده عبدالله همدان

نماینده طلاب و فضلای همدانی مقیم قم افزود: به همین منظور روز شنبه ساعت 10 صبح با اجتماع طلاب، فضلا و امت حزب‌الله در محل امامزاده عبدالله شهر همدان با خون شهید خلیلی میثاق می‌بندیم که مثلت غفلت، جهل و دنیا پرستی را که ترسیمی از نقشه‌های شوم استکبار و صهیونیسم برای به چالش کشیدن فرهنگ متعالی اسلامی است را خنثی کنیم.

وی اضافه کرد: در ایام فاطمیه از خطبه قراء فدکیه حضرت زهرا که به عنصر امر به معروف و نهی از منکر برای برخورد با ناهنجاری‌های جامعه مدد می‌جوید، توجه کنید آنجا امر به معروف را برای اصلاح جامعه مهم‌ترین رکن برای رسیدن به تکامل جامعه می‌دانند.

رضوی با تأکید بر لزوم پیگیری و برخورد جدی با ضاربان شهید خلیلی گفت: از قوه قضاییه می‌خواهیم مقتدرانه و بدون اغماض اشد مجازات را برای عاملان به شهادت رساندن شهید خلیلی در نظر بگیرند تا هوسرانان و شهوت‌رانان و کسانی که ایجاد مزاحمت و خطر برای نوامیس مردم را در ذهن خود می‌پرورانند هرگز به خود اجازه ندهند که علناً امنیت جامعه ما را به چالش بکشانند.

وی یادآور شد: امت حزب‌الله با احیاء هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر با حرکتی برنامه‌ محور و پشتیبانی قوه قضاییه، جلوی اجرای نقشه‌های شوم بدخواهان داخلی و خارجی را خواهد گرفت.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امروز سکوت در مقابل منکرات خیانت به خون مقدس شهداست و هرکس وظیفه دارد تا با بازخوانی وصایای شهدا و زنده کردن یاد و خاطرات دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت جامعه را در مقابله شیاطین انسی آماده و مهیا نگه دارد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده شهید خلیلی گفت: هم‌صدا با دوستان و همسنگران این طلبه مخلص که آیه امر به معروف و نهی از منکر را آنجا که می‌فرماید «و باید از میان شما گروهى مردم را به نیکى دعوت کنند و به کار شایسته وادارند و از زشتى باز دارند» (آل عمران 104) را با خون مقدسش در آسمان نگاه ما نوشت و با بذل جانش احیاگر امر به معروف و نهی از منکر گشت، اعلام می‌کنیم ما از شهادت نمی‌هراسیم و از اجرای حدود و پیاده شدن دستورات الهی دریغ نمی‌ورزیم.

رضوی ادامه داد: ما مرگ در راه خدا را سعادت می‌دانیم، چرا که هدف خلقت و ارسال کتب، اعزام انبیای الهی و تعیین برگزیدگان و اولیای خدا بر این بود که جامعه در هدایت، ارشاد و موعظه باقی بماند.

وی افزود: از همه گویندگان مذهبی نیز می‌خواهیم در شب شهادت حضرت زهرا از اهداف قیام اباعبدالله (ع)، خطبه فدکیه حضرت زهرا (س)، آیات بسیار امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بگویند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم یادآور شد: صدا و سیما نیز باید با ایجاد میزگردهای تخصصی و علمی با حضور اساتید و کارشناسان خبره به تبیین این ضرورت و واجب دینی بپردازند.

وی یادآور شد: سازمان امر به معروف و نهی از منکر باید جهت طرح و بیان مباحث و همایش‌های علمی فرهنگی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ایجاد شود تا با این اقدام جامعه در سایه سار این مفهوم ارزشمند اسلامی امنیت، اقتدار و راه رشد و کمال خویش را حس کند.

رضوی خاطرنشان کرد: شهید خلیلی شیفته اجرای فرمان مقام معظم رهبری که همان دستورات دینی است، بود، اما بدخواهان به تذکر لسانی او توجه نکردند و قابیل‌گونه این شهید هابیل صفت را با ضربات چاقو مجروح کردند که نهایتاً جرح وارده منجر به شهادت این عزیز شد.

وی گفت: خلیلی دو سال در بستر جانبازی با نامه‌ها و سخنان خود از امر به معروف و نهی از منکر و نیاز جامعه سخن گفت و با اتکال به وصیتنامه امام سخنان و مطالبات مقام معظم رهبری و بازخوانی وصایای شهدا، لحظه‌ای از راهی که قدم در آن گذاشت و هدفی که پیش رو داشت، تردید و پشیمانی نداشت.
نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پایان خطاب به نمایندگان مجلس بیان داشت: لازم است با تشکیل کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس مباحث و مطالب مربوط به این باب فقهی اسلام پیگیری شده و با برنامه‌ریزی هدف‌مند اجرای دستورات دین را قانونمندانه پیگیری کنند.

انتهای پیام/2499/ب۴۰
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها