امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72124
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرضا، عوض حیدرپور صبح امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرضا، عوض حیدرپور صبح امروز با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: به گروگان گرفتن تعداد 5 نفر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران از سوی بقایای گروهک تروریستی ریگی به عنوان یک عمل غیرانسانی مطرح است و بر همین اساس تمامی دستگاه‌های متولی در حوزه مسایل امنیتی از نخستین ساعات وقوع این عمل نسبت به انجام مکاتبات و پیگیری‌های مداوم با مقامات پاکستان و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه مسایل بین‌المللی اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است در وضعیتی که پاکستان از توانایی لازم در خصوص حراست از حریم مرزهای مشترک با ایران برخوردار نیست، نسبت به واگذاری این وظیفه خطیر به ایران اقدام کند.

نماینده مردم شهرضا با اشاره به اینکه تداوم وضعیت کنونی در حوزه مرزهای ایران با پاکستان مشکلات و معضلات قابل توجهی را به همراه دارد، بیان داشت: بر همین اساس نسبت به ارائه پیشنهاد واگذاری کامل مسائل مرزی این دو کشور به ایران اقدام شده است اما تاکنون پاکستان جوابی در این خصوص ارائه نداده است.

وی با اشاره به انتشار اخبار شهادت یکی از مرزبانان ایرانی توسط گروگان گیران گفت: بر همین اساس انتظار می‌رود دولت پاکستان با درک اهمیت حل این موضوع بزرگ در آینده نزدیک نسبت به برخورد با این گروهک اقدام کند.

حیدرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از مصادیق اولویت‌های نخست کشور به شمار می‌رود، بیان داشت: تعریف الگوی مصرف ایرانی، اسلامی از نکات مهمی به شمار می‌رود که امیدواریم در سال جدید از سوی اصحاب فرهنگ و اقتصاد به شکل جدی در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام/63011/ع30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها