امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7215
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت شاعر حماسه سرای ایران اسلامی، حکیم ابوالقاسم فردوسی چهارشنبه25 اردیبهشت ماه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت شاعر حماسه سرای ایران اسلامی، حکیم ابوالقاسم فردوسی چهارشنبه25 اردیبهشت ماه با حضور جمع زیادی از فرهیختگان و هنرمندان در فرهنگ سرای رویش برگزار می‌شود.
«مهدی تقی‌نژاد» مدیر فرهنگی هنری منطقه 9 اظهار داشت: 25 اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شاعر گرانمایه‌ای است که به لحاظ جامعیت کلامش به هیچ یک از خیل سخن سرایان قبل یا بعد خود نمی‌ماند.
وی افزود: فردوسی استاد بی‌همتای شعر و خرد پارسی و بزرگ‌ترین حماسه سرای جهان است و شاهنامه شاهکار ادبی و گنجینه ادبیات ماست.
وی خاطر نشان ساخت: اهمیت فردوسی در آن است که با آفریدن اثر ‏همیشه ‌جاوید خود، نه تنها زبان بلکه کل فرهنگ و تاریخ و در یک سخن، همه اسناد اصالت اقوام ایرانی را جاودانگی بخشید و خود نیز بر عظمت آن آگاه بود و می‌دانست که با زنده نگه داشتن زبان ویژه یک ملت، در واقع آن ملت را زندگی و جاودانگی بخشیده است.
مدیر فرهنگی هنری منطقه 9 در پایان ضمن دعوت از علاقه مندان برای شرکت در یادنامه فردوسی افزود:فرهنگ سرای رویش به منظور ترویج آموزه‌های اخلاقی و اجتماعی و اشاعه فرهنگ و ادب فارسی، در روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه ویژه برنامه‌ای را با حضور چهره‌های فاخر فرهنگی و ادبی از جمله دکتر جابر عناصری برگزار می‌کند.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 4-66688551  روابط عمومی فرهنگ سرای رویش تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار