امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72177
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، پرویز رشید وزیر اطلاع رسانی پاکستان امروز در مصاحبه با خبرنگاران ابراز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، پرویز رشید وزیر اطلاع رسانی پاکستان امروز در مصاحبه با خبرنگاران ابراز داشت: کشورش در امور داخلی سایر کشورها دخالت نمی‌کند و اجازه نمی‌دهد سایر کشورها در امور داخلی پاکستان دخالت کنند.

وی افزود: برخی عناصر سعی دارند با انتشار اخبار غیر واقعی پاکستان را بدنام و ثابت کنند این کشور  در جنگ نیابتی سایر کشور‌ها شرکت می‌کند.

پرویز رشید تأکید کرد: ارتش از مرزهای کشور دفاع می‌کند و به خوبی قادر است تجاوز سایر کشورها به خاک پاکستان را دفع کند.

وی خاطر نشان کرد: پاکستان در حال حاضر به سایر کشورها نیروی نظامی اعزام نمی‌کند.

به گفته وزیر اطلاع رسانی پاکستان: ارتش در جنگ نیابتی سایر کشورها شرکت نمی‌کند و فقط بنا به درخواست این کشور به دنبال برقراری امنیت در کشورهای مورد نظر است.

روز گذشته سازمان سیا اعلام کرد: رهبران القاعده از جمله «ایمن الظواهری» هنوز هم در پاکستان حضور دارند و قصد دارند با اعزام جنگجو به سوریه از این کشور به عنوان پایگاهی برای حمله به آمریکا و اروپا استفاده کنند.

بر اساس این گزارش بیشتر شبه نظامیان القاعده که تعداد آنها در حال افزایش است در مناطق قبایلی پاکستان آموزش دیده و به سوریه اعزام شده‌اند.

در گزارشی که اکنون واکنش مقامات پاکستانی را در پی داشته همچنین آمده بود، سوریه مکان مناسبی برای فعالیت شبه نظامیان پاکستانی است زیرا این کشور از افغانستان و پاکستان دور است و آنها از حمله پهپادها نیز در امان هستند علاوه بر آن سوریه از ظرفیت خوبی برای جذب و آموزش نیروهای جدید برخودار است که می‌توانند در مرزهای سوریه و عراق مستقر شوند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها