امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7218
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش جامعه قرآنی، بصیرت، رسالت‌ها و آسیب‌ها یکشنبه 22 اردیبهشت‌ماه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش جامعه قرآنی، بصیرت، رسالت‌ها و آسیب‌ها یکشنبه 22 اردیبهشت‌ماه در سالن بصیرت لانه جاسوسی و با حضور حجت‌الاسلام «علی محمدی» نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

قرآن انسان بی‌بصیرت را به فردی کور تشبیه کرده است

حجت‌الاسلام محمدی طی سخنانی وجود بصیرت در جامعه را امری ضروری دانست و گفت: بصیرت در همه عرصه‌ها ضروری است و بدون آن زندگی بی معنا است، همچنین کسی که بصیرت ندارد نخستین فردی است که زیان این بی‌بصیرتی را می‌بیند زیرا قرآن کریم افراد بی‌بصیرت را به انسان‌ها کور تشبیه کرده است.

وی وجود بصیرت را در قبل، حین و بعد از انجام کار ضروری دانست و گفت: ممکن است برخی از افراد در بخشی از مراحل بصیرت داشته و در مرحله دچار بی‌بصیرتی شوند، این کافی نیست زیرا وجود بصیرت در تمام مراحل کار ضروری است.

محمدی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پس از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: سال گذشته مقام معظم رهبری در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم فرمودند: ما افتخار می‌کنیم که در عصر حاضر پرچم‌دار قرآن کریم هستیم.

پرچمداری قرآن نیاز‌مند «بصیرت» و «صبر» است

رئیس سازمان اوقاف پرچمداری قرآن را نیازمند دو شرط بیان کرد و گفت: امیر‌المؤمنین(ع) دو ویژگی را برای پرچمداری قرآن بیان کرده که بصیرت و صبر است، صحنه بصیرت میدان عادی و معمولی نیست، زیرا آنجا همه خوب تشخیص می‌دهند، بلکه عرصه بصیرت میدان غبارآلودی است که پیچ و خم بسیار دارد و در آنجا همه دم از حقیقت می‌زنند، اما تنها یک خط بدنبال حقیقت است.

وی عرصه سیاست را مهم‌ترین عرصه‌ای دانست که نیاز‌مند بصیرت است و در این خصوص اظهار داشت: فضایی که بیشتر از همه عرصه‌ها نیازمند بصیرت است فضای سیاست است که در عرصه انتخابات که هم‌اکنون پیش رو است باید با بصیرت تصمیم گرفت.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به اینکه همه افرادی که وارد عرصه سیاست می‌شوند ابتدا دم از انقلاب و ولایت می‌زنند، گفت: همه جریانات و عقایدی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند از ولایت و انقلاب سخن می‌گویند اما باید ببینیم که کدامیک از این سخنان به حق و حقیقت نزدیک‌تر است، همچنین برای تشخیص حقیقت به قطب‌نما نیاز است که همان بصیرت است.

محمدی بصیرت را به تنهایی کافی ندانست و گفت: بصیرت به تنهایی کافی نیست و ممکن است فردی اهل بصیرت باشد اما دچار لغزش شود، و یا در میان راه خسته شده و کار را رها کند، از این رو پس از بصیرت افراد به صبر نیاز دارند.

وی کسب بصیرت را نیازمند صبر و هزینه دانست و گفت: کسی که در عرصه سیاست وارد می‌شود ممکن است آبرویش را هم در کف دست گیرد، از این رو ورود به عرصه سیاست نیازمند هزینه است.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به سخن «امام‌خمینی(ره)» درباره قله نهایی این انقلاب گفت: نهایت کار و قله نهایی ما را «امام خمینی(ره)» مشخص کرده و آن هم این است که تا هنگامی که کلمه «لا‌اله‌الا‌الله»، «محمد‌رسول‌‌‌الله» در سراسر جهان طنین‌انداز نشود نباید دست از کار کشید.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار