امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72180
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، باقی مانده گروه‌های مسلح تروریستی در استان حمص، واقع در مرکز سوریه در اقدامی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، باقی مانده گروه‌های مسلح تروریستی در استان حمص، واقع در مرکز سوریه در اقدامی ناکام تلاش داشتند، با اجرای عملیاتی عناصر خود را در مناطق مختلف شهر حمص از جمله مرکز شهر مستقر کنند، اما با مقابله هوشیارانه نیروهای ارتش سوریه مواجه و غافلگیر شدند.

منابع میدانی سوری در این خصوص توضیح می‌دهند که نیروهای ارتش سوریه در روزهای اخیر بزرگ‌ترین تونل حفر شده توسط گروه‌های تروریستی در طول بحران سوریه را در استان حمص کشف کردند که یکی از ابزارهای اجرای این نقشه آنها شمرده می‌شد.

این منابع در ادامه تاکید می‌کنند که طول این تونل یک کیلومتر بوده و از منطقه «القرابیص» که گروه‌های تروریستی در آن حضور دارند تا منطقه «جوره الشیاح» که شاهد درگیری‌های گسترده ارتش با عناصر مسلح است و از آنجا تا منطقه امن «الدبلان» در مرکز شهر حمص امتداد یافته است.

بر اساس دیگر اطلاعات میدانی به دست آمده، ارتش سوریه همچنین نقشه دیگر گروه‌های تروریستی همزمان با تلاش برای اجرای عملیات فوق الذکر را کشف کرده که براساس آن گروه‌های تروریستی مسلح تلاش داشتند، از منطقه «الدار الکبیره» در ریف حمص به منطقه «الغاصبیه» حمله کنند که تحت تسلط و کنترل ارتش سوریه است، ‌البته در این عملیات قرار بود، گروه‌های تروریستی شهر «الحوله» نیز به کمک گروه‌های مسلح دیگر مناطق نیز بشتابند.

افشای نقشه‌های این عملیات و تونل حمص ضربه سنگینی به روحیه گروه‌های مسلح در این مناطق وارد کرده است، در حالیکه هر روز که می‌گذرد، تعدادی از عناصر مسلح در مناطق مختلف استان حمص از جمله منطقه قدیمی شهر حمص به ویژه دو منطقه «السوق» و «الحمیدیه» خود را تسلیم ارتش سوریه می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها