امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72184
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "علی الیامی" مدیر مرکز دموکراسی و حقوق بشر عربستان در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "علی الیامی" مدیر مرکز دموکراسی و حقوق بشر عربستان در گفت وگو با شبکه العالم اظهار داشت: عربستان سعودی شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز را به عنوان جانشین ولیعهد این کشورمعرفی کرد و این تصمیم به دنیا نشان داد که به ارث بردن تاج و تخت با صلح و آرامش ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همزمان شدن اعلام این خبر با سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به عربستان بیانگر این است که حکومت درعربستان ادامه خواهد داشت و عربستان و حکومت آن با ثبات است.

الیامی در ادامه به تاثیر منفی تغییرات اخیر در دستگاه حاکمه عربستان بر شاهزادگان نسل دوم پرداخت و گفت: نسل دوم خاندان حاکم در عربستان به ویژه در شرایط فعلی و در سایه حوادث منطقه و جهان عرب از مورثی بودن سلطنت خشمگین خواهند شد و این تصمیم شاید به اختلافات و تنفر بیشتر میان شاهزادگان نسل دوم و اول منجر شود.

وی تصریح کرد: نسل دوم با نسل اول تفاوت دارد و بیشتر مردم نیز می دانند که میان آنان رقابت وجود دارد زیرا دوران آنها با پدرانشان بسیار تفاوت دارد و تاکنون خلافت درعربستان براساس آداب و رسوم و تشریفات از آن برادر بزرگتر بوده است اما نسل جدید با پدران خود تفاوت کلی دارد.

الیامی خاطرنشان کرد: بنابراین تعیین شاهزاده مقرن به عنوان جانشین سلمان ولیعهد عربستان اختلافاتی را بین نسل اول و دوم و حتی فرزندان نسل دوم بوجود خواهد آورد.

وی با بیان اینکه برای "آمریکا تا زمانی که منافعش تامین شود؛ فرقی ندارد چه کسی بر عربستان حکومت کند"، افزود: عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی، شاهزاده سلمان ولیعهد و حتی خود شاهزاده مقرن جانشین او سالخورده و فرتوت و دارای وضعیت جسمی نامناسبی هستند و همه آنها به بیمارند و این مساله بر کسی پوشیده نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار