امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72189
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، نیکلای ملدنوف فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق با هشدار نسبت به افزایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، نیکلای ملدنوف فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق با هشدار نسبت به افزایش ارتباط میان گروه‌های مسلح در مرزهای عراق با سوریه که در حال شعله ور کردن جنگ مذهبی در منطقه هستند، تاکید کرد که درگیری‌ها در سوریه موجب شده تا شبکه‌های تروریستی بتوانند در نزدیک مرزهای دوکشور(عراق و سوریه) بتوانند پایگاه‌های خود را گسترش دهند.

این گزارش تاکید می‌کند که شکاف در دولت و هیئت حاکمه عراق و مشکلات حل نشده در قانون اساسی این کشور میان جوامع باعث می‌شود تهدیداتی که از سوریه می‌آیند افزایش پیدا کنند و منجر به ایجاد شرایط شکننده‌ای شوند.

ملدنوف در گزارشش تصریح می‌کند که تنها راه پایان دادن به خشونت‌ها در عراق از طریق سیاسی و کاهش اختلافات،افزایش توسعه و ایجاد دولتی فراگیرتر است.

فرستاده سازمان ملل در عراق تاکید می‌کند که نمی‌توان مشکل تروریست را به سادگی با اقدامات امنیتی حل کرد.

وی در ادامه مشارکت دادن جوامع در تصمیم‌گیری‌ها، توسعه اقتصادی مناطق، حمایت از حقوق بشر و حامیت قانون را راه حل‌هایی برای مشکل تروریسم در عراق عنوان کرد.

استان الانبار در غرب عراق طی ماه‌های گذشته همزمان با افزایش تحرکات شبه نظامیان داعش و القاعده شاهد افزایش درگیری‌ها میان ارتش با این تروریست‌ها بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها