امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7222
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفتمین همایش تجارت و اقتصاد الکترونیکی 29 تا 31 اردیبهشت‌ماه برگزار ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفتمین همایش تجارت و اقتصاد الکترونیکی 29 تا 31 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

علی حکیم جوادی امروز در نشست خبری این همایش اظهار داشت: در جریان برگزاری همایش‌های هفت‌‌گانه تجارت و اقتصاد الکترونیکی، 2 محور «فنی و ارتباطی» و «امنیت» از 7 محور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نقشه راه تجارت و اقتصاد الکترونیکی که در نتیجه دستاوردهای این همایش‌ها تدوین شده، امسال رونمایی خواهد شد و این نقشه یکی از بخش‌هایی بود که در سند دولت الکترونیک دنبال می‌شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: طبق چشم انداز پیش‌بینی شده تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به سمت ایران الکترونیکی، در برنامه ششم ایران یکپارچه و در برنامه هفتم توسعه ایران قابل دسترس حرکت کنیم،

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: هم‌اکنون حدود 142 میلیون کارت الکترونیکی در اختیار جمعیت 75 میلیونی ایران است و هر نفر حدود 1.8 کارت الکترونیکی دارد این در حالی است که تا چند سال پیش جا افتادن کارت الکترونیک بین مردم یک رویا بود.

حکیم جوادی اضافه کرد: در تجارت الکترونیک نیز اگرچه مسیر طولانی است اما دور از دسترس نیست. همین طور که هم اکنون نیز در سازمان فناوری اطلاعات ایران نتایج و مستنداتی داریم که نشان می‌دهد 18 درصد از تولید ناخالص داخلی ایران سهم تجارت الکترونیک است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: راه‌اندازی اپراتور چهارم که قرار است روی فیبر نوری سرویس‌دهی کند، در کنار شبکه ملی اطلاعات بستر مناسبی را برای تجارت الکترونیک مهیا می‌کند.

وی ادامه داد: در راه‌‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک نگرانی ما این بود که اگر این بستر را آماده کردیم و نتوانستیم سرویس‌های محتوایی لازم  را روی آن ارائه کنیم منابع کشور را حیف و میل کرده‌ایم. اما اکنون که هنوز شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی نشده شاهد ورود سرویس‌هایی با نیاز به پهنای باند بالا هستیم و این نگرانی ما را برطرف کرد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار