امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72243
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که ایالت متحده نمی‌تواند بحران انسانی در سوریه را با اقدام نظامی متوقف کند. وی همچنین گفت که ارتش آمریکا بعد از جنگ ‌های طولانی در عراق و افغانستان به محدودیت‌های خود رسیده است.

وی در ادامه به خبرنگار شبکه (CBS) گفت: «من فکر می‌کنم این طرز تفکر اشتباهی است که به گونه‌ای در گذشته در شرایطی دچار آن بودیم یعنی اینکه دنبال راه حل از طریق چند حمله گزینش شده بودیم تا از سختی‌هایی که در سوریه شاهد آن بوده‌ایم جلوگیری کنیم.»

اوباما  همچنین گفت که چنین رویکردی کارایی ندارد و پس از یک دهه جنگ، آمریکا دچار محدودیت‌هایی شده است. ضمن اینکه آمریکا برای پیاده‌کردن نظامیان در خاک سوریه دچار مشکلاتی است و چنین اقدامی می‌تواند یک‌دهه دیگر طول بکشد. این در حالی است که معلوم نیست که نتیجه بهتر از قبل باشد.

اوباما که پیش از سفر به عربستان با این شبکه خبری مصاحبه کرده بود، در جریان دیدار با «ملک  عبدالله» پادشاه عربستان بر حمایت کشورش از شورشیان میانه‌رو در سوریه تاکید کرد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار