امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72261
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 54
شاهین رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزای فارس با بیان اینکه میزبان جام ملت‌‌‌های آسیا در سال 2019 در ماه نوامبر 2014 (آبان‌ماه 93) مشخص ...

شاهین رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزای فارس با بیان اینکه میزبان جام ملت‌‌‌های آسیا در سال 2019 در ماه نوامبر 2014 (آبان‌ماه 93) مشخص می‌شود، اظهار داشت: در ماه نوامبر جلسه کمیته مسابقات و سپس جلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تشکیل و تصمیم نهایی در این خصوص بر اساس گزارش بازرسان AFC گرفته و اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا کشوری میزبانی را به دست می‌آورد که شرایط بهتری داشته باشد و در صورتی که شرایط خیلی نزدیک باشد، مسائل دیگری می‌تواند در این خصوص تأثیرگذار باشد.

عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در AFC گفت: اگر کشوری می‌خواهد برنده این میزبانی باشد تردیدی نیست که باید بهترین شرایط را برای برگزاری رقابت‌ها فراهم کرده باشد که البته این شرایط طی سال‌های اخیر تغییر کرده است. در گذشته برای چنین میزبانی‌هایی احتیاج به 4 استادیوم استاندارد بود اما در حال حاضر به 1+6 ورزشگاه استاندارد نیاز است که البته یکی از آنها به عنوان رزرو معرفی خواهد شد بنابراین برای دادن میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا باید دید که کدام یک از کشورهای نامزد شرایط بهتری دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4 کشور ایران، عربستان، امارات و تایلند از 11 کشوری که روز اول برای میزبانی این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده بودند، باقی مانده‌اند، گفت: به هر حال هدف‌گذاری برای کسب میزبانی تورنمنت‌های بزرگ، کار بزرگی محسوب می‌شود و این میزبانی‌ها می‌تواند به کشورها از هر جهت کمک کند.

رحمانی افزود: وقتی میزبان می‌شوید علاوه بر نگاه نتیجه‌گرا در طول مسابقات که امری طبیعی محسوب می‌شود و می‌توان از شرایط میزبانی در راه کسب بهترین مقام استفاده کرد؛ این میزبانی میراث و بقایایی دارد که برای کشور میزبان طی سالیان باقی مانده و برای آن کشور قابل استفاده خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به زیرساخت‌هایی اشاره کرد که به منظور میزبانی در کشورهای فوق ساخته می‌شود و می‌تواند فوتبال آن کشور را از شرایط استاندارد لازم نیز بهره‌مند سازد.

وی تأکید کرد: غیر از این حتی تجربه و دانشی که برای کشور میزبان به منظور برگزاری یک تورنمنت بزرگ به دست می‌آید نیز امری قابل توجه بوده چرا که جام ملت‌ها معتبرترین و گران‌ترین تورنمنتی است که در سطح آسیا برگزار می‌شود و هر کشوری که میزبان می‌شود باید با سطح بالایی این رقابت‌ها را مدیریت کند به همین دلیل است که می‌گویند هدف‌گذاری برای کسب میزبانی این رقابت‌ها اتفاق خوبی به شمار می‌رود.

عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در AFC گفت: رقابت‌های جام ملت‌های آسیا قطعا با استانداری بالا برگزار می‌شود و کشورهایی که می‌خواهند اقدامات جهشی انجام دهند، نمی‌توانند روی کسب این میزبانی حساب باز کنند و باید برای انجام این کار برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشت.

وی در خصوص اینکه برخی رسانه‌های عربستانی از میزبانی قطعی این کشور برای جام ملت‌های آسیا در سال 2019 نام می‌برند، گفت: باید ابتدا از کشورها بازرسی به عمل بیاید و در حال حاضر ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا فقط از امارات بازرسی کرده‌اند. روند تصمیم‌گیری این است که ابتدا از کشورها بازرسی می‌شود و شرایط میزبانی مورد بررسی قرار گرفته و سپس گروه بازرس، گزارشات خود را به کمیته مسابقات ارائه داده و در نهایت کمیته اجرایی در مورد میزبان جام ملت‌ها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در AFC در مورد کم شدن تعداد سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا گفت: دلیل اصلی تغییرات این است که از سال 2014 تعداد کشورهایی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کنند بیشتر شده و این تصمیم هم از بعد از آمدن شیخ سلمان به AFC به اجرا درآمد و از آن زمان کنفدراسیون فوتبال آسیا به سمتی رفته است که کشورهای بیشتری در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر 22 کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و به منظور توزیع سهمیه به کشورهای بیشتر، سهمیه‌ کشورهایی که در گذشته در لیگ قهرمانان حضور داشتند کمتر شده است یعنی دیگر 4 سهمیه کامل وجود ندارد و این سهمیه‌ها به 1+3 سهمیه تبدیل شده و به ترتیب برای کشورهای دیگر نیز کمتر می‌شود.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها