امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7228
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 92 کل کشور در بند 3 ـ 11 که پیشنهاد ایجاد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 92 کل کشور در بند 3 ـ 11 که پیشنهاد ایجاد تکلیف برای بانک مرکزی شده بود رحیم ممبینی به عنوان نماینده دولت در مخالفت با این پیشنهاد گفت: درست است باید برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک ظرفیت سازی شود اما دولت مخالف تعیین تکلیف کردن برای بانک مرکزی است.

وی افزود: در مواردی از لایحه بودجه برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت 7 میلیارد دلار از مازاد درآمدی و نیز 10 میلیارد دلار دیگر از موارد مازاد درآمد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین 18 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ارزی و نیز 14 درصد از سهم شرکت نفت از درآمدهای نفتی حدود 10 هزار میلیارد تومان قابل سرمایه‌گذاری در صنعت نفت است. بنابراین نباید تکلیف مازاد برای بانک مرکزی ایجاد کرد.

ممبینی تأکید کرد: ظرفیت سرمایه‌گذاری برای حوزه‌های مشترک نفتی در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است و به صلاح کشور نیست که یک امری را برای بانک مرکزی تکلیف کنیم، حتی در شرایط عادی نباید تکلیف کرد در شرایط کنونی که اصلا نباید یک تکلیف به عهده بانک مرکزی گذاشت.

به گزارش فارس، پیشنهاد ایجاد تکلیف برای بانک مرکزی در این جلسه رأی نیاورد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها