امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72283
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بسیج، حجت‌الاسلام علی رضایی رئیس سازمان بسیج طلاب با اشاره به اهمیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بسیج، حجت‌الاسلام علی رضایی رئیس سازمان بسیج طلاب با اشاره به اهمیت پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر در جوامع اسلامی اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر پایه‌گذار تمامی عبادات ماست و اگر به درستی در جامعه به اجرا در بیاید موجب ترویج دین مبین اسلام می‌شود.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) تأکیدات فراوانی بر انجام این فریضه داشته‌اند، افزود: اگر جامعه‌ای اسلامی بخواهد به سلامت اجتماعی پیدا کند و به یک جامعه پویا تبدیل شود امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی در آن اجرا شود.

رئیس سازمان بسیج طلاب بر همین اساس خاطرنشان کرد:‌ متأسفانه بعد از انقلاب نتوانستیم سازمانی با عنوان سازمان امر به معروف و نهی از منکر تشکیل دهیم تا به صورت جدی به این فریضه مهم پرداخته شود،‌ از طرفی به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها و رفتارهای نادرست، مردم شناخت صحیح و درستی از امر به معروف و نهی از منکر ندارند، اکثر مردم امر به معروف را به مباحث محدودی تصور می کنند در حالی که امر به معروف دعوت عمل به کارهایی است که موجب سعادت آدمی خواهد شد.

رضایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم می‌توانند مسئولین جامعه خود را راهنمایی کنند، یادآور شد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران قصد داشتند تا با سوءاستفاده از مذاکرات 1+5 اعمال خبیثانه خود را از سر بگیرند اما حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال و شعارهایی که توسط آنها سر داده شد در واقع امر به معروفی برای تیم مذاکرات ایران بود که بدانند با چه حیله‌گرانی روبرو هستند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری اعضای تیم مذاکرات را فرزندان انقلاب دانستند و از آن عزیزان حمایت کردند و مردم نیز برای موفقیت آنها و پیروزیشان در روز 22 بهمن ماه به پا خواستند و خواستار حفظ تمامی حقوق ملت ایران شدند، این حرکت از طرفی دیگر برای دشمنان نظام پاسخی دندان‌شکن بود که بدانند نمی‌توانند موجب تفرقه در میان مردم شوند، این حرکت بزرگ مردمی نیز با فریضه امر به معروف و نهی از منکر همراه بود.

رئیس سازمان بسیج طلاب با بیان اینکه در بحث امر به معروف و نهی از منکر شرعی با مشکل مواجه هستیم، یادآور شد:‌ ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم با یک دستگاه و یا نهاد دولتی برخورد کنیم اما می‌توانیم با امر به معروف و نهی از منکر آنها را راهنمایی کنیم؛ چندی پیش طلاب و روحانیون به نشانه اوضاع نابسامان فرهنگی کشور و کم‌کاری‌های دستگاه‌های فرهنگی به پا خواستند و اعتراض کردند و خطاب به مسئولین کشور گفتند تا از خط رهبری جدا نشوند.

وی علت شهادت شهید خلیلی را عدم وجود قوانین لازم در حمایت از آمران به معروف دانست و گفت: متأسفانه قوانین لازم برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود ندارد، فردی که برای احیای ارزش های دین خود قصد امر به معروف را دارد باید احساس امنیت داشته باشد.

حجت‌الاسلام رضایی خاطرنشان کرد: برای احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید تدابیر لازم در تمام زمینه‌ها اندیشیده شود و تضمین لازم نیز از سوی مقامات قضایی داده شود؛ آموزش صحیح آمران به معروف نیز می‌تواند تأثیر مطلوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مردم باید بدانند که امر به معروف و نهی از منکر امری واجب است، گفت: بسیاری از مردم از اهمیت این فریضه و تأثیرات آن بی‌خبر هستند، بنابراین رسانه و مؤسسات فرهنگی در شناساندن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و ترویج آن نقش مؤثری می‌توانند داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج طلاب با تقدیر از حجت‌الاسلام عاملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، یادآور شد: ریاست محترم قوه قضاییه دیدار خانم اشتون با مخالفین نظام را محکوم کرد و گفت این حرکت خانم اشتون دهن کجی به نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ آقای لاریجانی خطاب به وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه با قاطعیت امر به معروف و نهی از منکر کرد و خواستار برخورد قاطع با چنین اشخاصی شد.

وی اظهار کرد: سازمان بسیج طلاب با بیش از 100 هزار روحانی و طلبه بسیجی حمایت خود از دولت و مسئولین را تا زمانی که بر خلاف خط رهبری حرکت نکنند اعلام می‌کند.

رئیس سازمان بسیج طلاب در پایان یادآور شد: با توجه به حوزه فرهنگ که در شعار سال 93 نیز وجود دارد، ما تحمل کم‌کاری‌های مسئولین در این زمینه را نداریم و وظیفه خود می‌دانیم تا امر به معروف و نهی از منکر را در صورت مشاهده کاستی‌ها انجام دهیم، البته ما با عزمی راسخ در کنار نهادهای فرهنگی آمادگی هر گونه همکاری را نیز داریم.
انتهای پیام /
برچسب ها:
آخرین اخبار