امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72285
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لنگرود، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد عصر امروز در مراسم یادواره شهید حسین املاکی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لنگرود، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد عصر امروز در مراسم یادواره شهید حسین املاکی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید املاکی از حضور علما و مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا در این یادواره قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: انسان بر اساس فطرت انسانی خود صاحب قدرت است و برای رسیدن به قدرت تلاش می‌کند و بشر از قدرت برخوردار بوده به گونه‌ای که همه چیز می‌تواند در فرمان او باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انسان در سایه قدرت به نقطه‌ای می‌رسد که لایق خلیفه خدا بودن را در جهان هستی دارد، افزود: حقیقت عزت در دست خداوند است.

وی با بیان اینکه بشر از این قابلیت برخوردار است که به قدرت دست یابد و انسان با آموزه‌های قرآن و حیات‌بخش دین به مرتبه‌ای بالاتر از قدرت دست می‌یابد، گفت: انسانی موفق است که بر اساس دین و دانش حرکت کند و تمام گام‌های انسان باید در مسیری باشد که دانش و علم فرا روی او قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه از نظر قرآن کسانی ارزش الهی دارند که علم و دانش دارد، تصریح کرد: با درخشش اسلام دانش بشری با علم و دین ظهور پیدا کرد و مسلمانان در سایه آموزه‌های دین به قله‌های بالای دانش دست یافته‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دانش را اقتدار بشر خواند و یادآور شد: امروز کسانی که فناوری در اختیار دارند در سایه دانش است و برای دستیابی به قدرت باید به مقام بلند علم دست یافت و در آموزه‌های دین حقیقت ایمان تجلی پیدا می‌کند.

وی انسان متکی به علم و ایمان را شکرگزار خداوند دانست و اظهار کرد: نمی‌توان استفاده ابزاری از علم و دانش کرد.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: امروز کسانی از دانش برای ایجاد فاصله بین کشورها و جوامع بشری استفاده ابزاری می‌کنند که مشکل کشورهای دنیا است.

وی افزود: امروز دانش مبدل به دهها کلاهک هسته‌ای در دست رژیم صهیونیستی و غرب مبدل شده و استفاده ابزاری از علم می‌شود که به ضرر جوامع بشری است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: قرآن تاکید دارد که دانش باید در دست انسان‌های عاقل و امین قرار گیرد.
انتهای پیام/84001/ت30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها