امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72290
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد عباس آخوندی بعد از ظهر امروز در حاشیه سفر به مازندران و بازدید از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد عباس آخوندی بعد از ظهر امروز در حاشیه سفر به مازندران و بازدید از پروژه‌های محور هراز در جمع خبرنگاران با اشاره به مسافرت‌های نوروزی تاکنون اظهار داشت: سفرهای نوروزی امسال با رشد حدود 5/6 درصدی روبرو بوده که نشان از ظرفیت مطلوب همه دستگاه‌ها نظیر پلیس، راهداری، سازمان امداد و نجات، بهداشت و درمان، هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید در مورد فعالیت نوروزی مسئولان در جاده‌ها قضاوت کنند، ادامه داد: تاکنون حدود 77 میلیون تردد را داشتیم که این عدد به معنای تعداد مسافر که حجم بالای تردد در جاده‌ها را نمایش می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در سفرهای نوروزی امسال میزان تلفات و تصادفات کاهش یافته است، متذکر شد: در بخش هوایی 15 هزار سفر، در بخش دریایی 2 میلیون و در زمینه ریلی نیز یک میلیون مسافر داشتیم که آمار همه بخش‌ها گویای افزایش ظرفیت مسافران است.

احداث 39 دستگاه تونل و پل در پروژه چهار خطه کردن هراز

آخوندی در مورد سفر به مازندران و بازدید از محور هراز به همراه معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: هراز یکی از محورهای تاریخی کشور است که در طی روزهای سال تردد زیادی را در خود جای می‌دهد و پروژه چهارخطه کردن آن ملی است.

وی با اعلام اینکه در مقاطع عادی روزانه 20 هراز خودرو از این مسیر تردد دارند، ادامه داد: در زمان اوج تردد و پیک آن این میزان به 45 هراز خودرو می‌رسد که رقم بسیار بلایی است.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه به دنبال افزایش ظرفیت جاده هراز به عنوان یکی از جاده‌های تاریخی کشور هستیم، اذعان داشت: می‌خواهیم این ظرفیت را به دو برابر افزایش دهیم که در این رابطه باید 19 دستگاه تونل در محور حفاری شود که حدود 12 هزار و 700 متر طول حفر بوده و حدود 20 دستگاه پل نیز در دست اجرا است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی؛ دولت تدبیر و امید سرعت میانگین طراحی مسیر 50 کیلومتر بوده که این میزان به 80 کیلومتر افزایش می‌یابد و در ضمن شیب این محور از 9 درصد به حداکثر شش درصد می‌رسد.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال 1394 با اتمام پروژه و رشد 100 درصدی چهارخطه کردن هراز شاهد تردد ایمن و سالم در آن باشیم.

چهارخطه کردن هراز به 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وزیر راه و شهرسازی، اعتبار مورد نیاز تکمیل چهارخطه کردن هراز را حدود 600 میلیارد تومان از امامزاده هاشم تا آمل عنوان کرد و بیان داشت: دو کمربندی برای رودهن و بومهن از جنوب و شمال را در دستور کار داریم.

آخوندی تصریح کرد: البته با احتساب این دو کمربندی می‌توانیم از بخش شمال آزاد راهی را از پردیس تا پلور داشته باشیم و در طرف جنوب نیز مسیر را از پردیس به جاده فیروزکوه ادامه دهیم که برای این امر هم حدود 400 میلیارد تومان احتیاج داریم و سعی داریم آن را از اعتبارات دولتی و اوراق اقساط خزانه تامین کنیم.

وی در مورد محور فیروزکوه، خاطرنشان کرد: در این محور نیز افزایش ظرفیت را در آینده خواهیم داشت که زودتر از محور هراز شاهد بهره‌برداری آن در طول سال جاری خواهیم بود همچنین با اتمام این دو محور در مازندران ظرفیت دسترسی بسیار خوب، ایمن و سالمی را ایجاد می‌کنیم.

انتهای پیام/86012/ذ40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها