امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72301
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
مژگان ریاحی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: این استان با داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی متعدد همیشه با استقبال زیاد ...

مژگان ریاحی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: این استان با داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی متعدد همیشه با استقبال زیاد مسافران نوروزی روبرو بوده است.

وی از آمادگی 21 هتل برای پذیرایی از مسافران در سطح استان خبر داد و گفت: در اکثر شهرستان‌ها و مناطق گردشگری در این استان مراکز اقامتی با امکانات مطلوب آماده شده و اکثر مسافران از این مراکز اعلام رضایت کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: 23 مرکز اقامتی خصوصی و استیجاری شامل خانه و سوئیت با 105 اتاق و ظرفیت 224 تخت و شش مرکز آموزش رفاهی با ظرفیت 50 سوئیت و مجتمع شهدای آموزش و پرورش استان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اعلام اینکه از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا به حال 531 هزار و 860 نفر از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کرده‌اند، گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته از ابتدا تا هشتم فروردین ماه جاری جمعیتی بالغ بر 163 هزار و 434 هزار نفر شب در هتل‌ها و مراکز اقامتی این استان صورت گرفته است.

وی پوشاک مردمان خطه چهارمحال و بختیاری را یکی عوامل جذب گردشگر به این استان برشمرد و خاطر نشان کرد: براساس تفاوت‌های اقلیمی و فرهنگی، پوشاک زنان و مردان بختیاری با مردم چهارمحال متفاوت است و از نظر آداب و رسوم تفاوت‌هایی با هم دارند.
انتهای پیام/68006/ل30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها