امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72304
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 98
غلامرضا نجفلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: مسافران و گردشگران نوروزی همچون سال‌های گذشته استقبال خوبی از مراکز تفریحی و ...

غلامرضا نجفلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: مسافران و گردشگران نوروزی همچون سال‌های گذشته استقبال خوبی از مراکز تفریحی و گردشگری استان زنجان دارند.

وی به مجموع اقامت شبانه مسافران و گردشگران استان زنجان در طول هشت روز گذشته اشاره کرد و بیان داشت: در طول هشت روز گذشته 23 هزار و 571 نفر در مراکز اقامتی استان زنجان اقامت شبانه داشته‌اند.

*اقامت شبانه 2316 نفر در هتل‌های زنجان

وی با بیان اینکه 2 هزار و 316 نفر در هتل‌های استان زنجان اقامت شبانه داشته‌اند، تصریح کرد: در ایام نوروز یک هزار و 470 نفر در مهمانپذیرهای استان زنجان اقامت کرده‌اند.

این مسئول تعداد مسافران اقامت داشته در هتل آپارتمان‌های زنجان را 2 هزار و 375 نفر اعلام کرد و بیان داشت: 405 نفر از مسافران و گردشگران در منازل استیجاری زنجان اقامت شبانه داشته‌اند.

نجفلو تعداد مسافران اقامت داشته در کلاس‌های مدارس استان زنجان را 13 هزار و 958 نفر اعلام کرد و متذکر شد: 2 هزار و 715 نفر در کمپ‌های موقت زنجان اقامت شبانه داشته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین 195 نفر از مسافران و گردشگران نوروزی در طول هشت روز گذشته در میهمانسرای ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی زنجان اقامت کرده‌اند.

*برپایی 526 تخته چادر در حاشیه بلوارهای زنجان

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در طول این مدت 526 تخته چادر در حاشیه بلوارها و پارک‌ها برای اقامت مسافران برپا شده است، ابراز داشت: 2 هزار و 104 نفر از مسافران در این چادرها اقامت داشته‌اند.

این مسئول مجموع بازدید و نظارت از مراکز اقامتی و پذیرایی استان زنجان را 250 مورد اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد شامل 24 مورد نظارت از مراکز اقامتی و 75 مورد از مراکز پذیرایی و رستوران‌ها است.

نجفلو با اشاره به اینکه در ایام نوروز 88 مورد نظارت بر دفاتر خدماتی و مسافرتی انجام شده است، یادآور شد: در ایام نوروز 63 مورد نظارت و بازرسی از مراکز اقامتی موقت، کمپ و منازل استیجاری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در طول هشت روز گذشته 14 مورد تذکر از مراکز خدماتی و پذیرایی استان زنجان گزارش شده است، افزود: این تعداد شامل سه مورد تذکر به دفاتر خدماتی و 11 مورد به مراکز پذیرایی است.

وی با بیان اینکه دو مورد تعطیلی و یک مورد اخطار از مراکز گزارش شده است، بیان داشت: این تعداد از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون افزایش نیافته است.

این مسئول ادامه داد: افزایش نیافتن تعداد این آمار نشان از نظارت و بازرسی خوب همکاران و خروجی مثبت آنها است.

نجفلو در ادامه به مجموع بازدید مسافران و گردشگران از جاذبه‌های گردشگری و آثار باستانی و تاریخی استان زنجان اشاره کرد و افزود: در طول هشت روز گذشته مجموع بازدید از پنج مکان گردشگری استان زنجان 62 هزار و 562 نفر است.

*بازدید 21 هزار گردشگر از ارگ تاریخی سلطانیه زنجان

وی با بیان اینکه در طول هشت روز گذشته 21 هزار و 874 نفر از ارگ تاریخی سلطانیه زنجان بازدید کرده‌اند، گفت: 10 هزار و 657 نفر از علاقه‌مندان از موزه مردم شناسی رختشویخانه زنجان بازدید کرده‌اند.

وی تعداد افراد بازدیدکننده از موزه مردم شناسی مردان نمکی و عمارت ذوالفقاری زنجان را 14 هزار و 709 نفر اعلام کرد و متذکر شد: 10 هزار و 142 نفر از مسافران و گردشگران در ایام نوروز از غار کتله‌خور زنجان بازدید کرده‌اند.

این مسئول ادامه داد: همچنین 5 هزار و 180 نفر از علاقه‌مندان و گردشگران از موزه صنایع دستی و عمارت دارایی زنجان بازدید کرده‌اند.

نجفلو در پایان اظهار داشت: امید است برگزاری برنامه‌های مختلف در ایام نوروز باعث رضایت‌مندی مسافران و گردشگران شود.
انتهای پیام/73008/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار