امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72309
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سردار موسی امیری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان فارس اظهار داشت: تردد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، سردار موسی امیری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان فارس اظهار داشت: تردد و ترافیک در مرحله نخست سفرهای نوروزی بیشتر در استان‌های جنوبی کشور تمرکز داشته و در مرحله دوم سفرها افزایش سفرها بیشتر در استان‌های شمالی است.

وی افزود: در روزهای هفتم و هشتم فروردین ماه جاری شاهد بار ترافیکی بیشتری بودیم که به سبب تجمیع بار برگشت سفرهای مرحله نخست و رفت مرحله دوم بود.

امیری ادامه داد: روزهای 28 اسفند و پنجم و هشتم فروردین از زمان اجرای طرح نوروزی پلیس، بیشترین تصادف را داشته‌اند.

وی اضافه کرد: در بررسی علت کاهش تلفات، کنترل سرعت را از عوامل مهم می‌دانیم که امسال میانگین سرعت در کشور 79 کیلومتر در ساعت بود که نسبت به سال گذشته شش کیلومتر کاهش میانگین سرعت را شاهد بودیم.

امیری خاطرنشان کرد: استفاده صحیح از دوربین‌های کنترل سرعت جاده‌ای، حضور پر‌رنگ پلیس و سایر دستگاه‌ها و برجسته‌سازی تابلوها و علائم به همراه ترمیم نقاط حادثه‌خیز در کاهش تصادف‌ها موثر بوده است.

وی بیان کرد: امسال در سفرهای نوروزی سه استان اصفهان، فارس و خراسان رضوی بیشترین تصادف جرحی و منجر به فوت را داشته‌اند.

به گفته امیری، 41 درصد موارد تصادف مربوط به واژگونی خودرو است که علت واژگونی به خواب‌آلودگی و خستگی در راه‌های طولانی و یکنواخت باز می‌گردد.

وی ابراز داشت: سه محور رشت به لاهیجان، اصفهان به شیراز و محور شاهرود به سبزوار در شمار محورهای طولانی و یکنواخت کشور هستند.

جانشین رییس پلیس راهور نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در روز سیزدهم فروردین نیز نیروهای ما آماده‌باش خواهند بود که البته امسال سیزدهم، روز آخر تعطیلات نیست و بار برگشت سفرها شیب ملایم‌تری خواهد داشت.

وی همچنین افزود: بنابر قانون به ما اجازه داده شده که هر سه سال یک بار پیشنهاد افزایش جرائم راهنمایی و رانندگی را با توجه به نرخ تورم به دولت ارائه دهیم که ما پیشنهاد خود را تسلیم کرده و خواستار افزایش جرائم هستیم، چرا که جرائم فعلی بازدارندگی خود را از دست داده است.

امیری خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ در سال جدید، انجام کار فرهنگی و تغییر رفتار ترافیکی با نگاه فرهنگی در دستور کار ما قرار دارد، چنان که در زمینه کمربند ایمنی با فرهنگسازی اقدامات خوبی به ثمر نشست.
انتهای پیام/2448/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها