امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72316
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
سالار قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به رئوس برنامه‌ها و سیاست‌های کلی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به برنامه ...

سالار قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به رئوس برنامه‌ها و سیاست‌های کلی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و سیاست‌های دولت یازدهم، اهم برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در فصل‌هایی مشخص شده است که اداره کل قزوین نیز در راستای تحقق آن گام برمی‌دارد.

وی، توسعه مشارکت‌های بخش غیردولتی را از جمله آن‌ها عنوان کرد و افزود: در این زمینه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است و شناسایی و تلاش برای اصلاح و تعدیل قوانین و مقرراتی که به عنوان مانع، در مسیر جلب مشارکت‌های مردم و بخش‌های غیر دولتی فرا روی نظام آموزشی و پرورشی قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین تصریح کرد: همچنین این اداره کل برای شناسایی ظرفیت‌های موجود در نظام آموزش و پرورش که به صورت بالقوه امکان بهره‌گیری بیشتر از مشارکت‌های مردمی و غیردولتی را دارا هستند، تلاش می‌کند.

قاسمی ادامه داد: در این بخش ظرفیت‌سازی جدید برای بهره‌مندی از مشارکت‌های بخش غیردولتی به ویژه در زمینه قوانین و مقررات جاری نیز پیگیری می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین بر اهمیت و لزوم اصلاح ساختار بودجه برای پیشبرد بهتر امور و فعالیت‌های آموزش و پرورش تأکید و اضافه کرد: استفاده از مدل بودجه عملیاتی و فرآیند بودجه‌ریزی آموزش و پرورش و نیز ایجاد انعطاف بیشتر در ساختار بودجه با تأکید بر برنامه‌محوری در بودجه و انجام آن با بسته‌های برنامه‌ای از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی را دیگر سیاست اصلی حوزه متبوع خود عنوان و بیان کرد: این کار با افزایش ظرفیت مدیریتی در واحدهای آموزشی واجد شرایط از طریق آموزش‌های کاربردی، تفویض اختیار، طراحی و استقرار نظام سنجش صلاحیت و ارزیابی عملکرد صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/77011/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها