امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7232
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی اینکه متحد اصلی اسلام گراها در دولت مغرب عقب نشینی خود را از ائتلاف حاکم اعلام کرد سناریوها درباره ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی اینکه متحد اصلی اسلام گراها در دولت مغرب عقب نشینی خود را از ائتلاف حاکم اعلام کرد سناریوها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام و یا جستجوی متحدان جدید و یا اصلاح کابینه کلید خورد.

اما هیچ کدام از این گزینه ها تا قبل از بازگشت محمد ششم پادشاه مغرب که به فرانسه سفر کرده است عملی نخواهد شد زیرا پادشاه در تماس با حزب استقلال خواستار ابقای  این حزب در دولت مغرب شد.

کمیته اجرایی حزب استقلال مغرب در بیانیه‌ای اعلام کرد: محمد ششم پادشاه مغرب در تماس تلفنی با حمید شباط، دبیر کل حزب از وی خواست وزرای حزب استقلال را در کابینه نگاه دارد تا روند طبیعی کار دولت ادامه یابد.

وی افزود: یادداشتی در این باره به پادشاه ارائه می‌شود.

شورای ملی حزب استقلال که متحد اصلی اسلام گراهای حاکم بر مغرب است دیروز شنبه اعلام کرد که با رای اکثر اعضای این حزب از کابینه خارج می شود.

در بیانیه کمیته اجرایی حزب استقلال آمده است:حزب استقلال اهتمام پادشاه به حفظ ثبات کشور را ارج می نهد و به خواست پادشاه و در راستای خدمت به منافع عالی کشور پاسخ مثبت می دهد.

عادل بنحمزه سخنگوی رسمی حزب استقلال گفت: از وزرای خود خواسته ایم تا زمان بازگشت پادشاه و به منظور حفظ ثبات کشور در کابینه بمانند اما از تصمیم خود برای خروج از کابینه صرف نظر نکرده ایم.

حزب استقلال گفته است که عبدالاله بنکران، نخست وزیر مغرب خطرات وضعیت اقتصادی و اجتماعی کنونی در مغرب را درک نمی کند.

تصمیم حزب استقلال برای خارج شدن از دولت مغرب که رهبری ائتلاف آن را حزب عدالت و توسعه اسلامی برعهده دارد منجر می شود که این حزب اکثریت را در پارلمان از دست بدهد  و با این وجود دولت هر قانونی را که مایل به تصویب باشد متحد سابق آن می‌تواند با پیوستن به معارضان آن را تعلیق کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها