امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7233
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر پژوهشی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) درباره موسوعه امام رضا(ع) گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مهدی اسماعیلی مدیر پژوهشی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) درباره موسوعه امام رضا(ع) گفت: بخش عربی موسوعه امام رضا(ع) بعد از ویراستاری نهایی و تکمیل و تنظیم منابع و مآخذ و پاورقی‌ها و بعد از صفحه بندی، نهایتا در 2 جلد، حدود 1500 صفحه و در مجموع دارای 2079 حدیث، در 8 باب تنظیم شده است.

اسماعیلی با ارائه توضیحاتی در مورد تکمیل موسوعه امام هادی(ع) تصریح کرد: بخش عربی موسوعه امام هادی(ع) بعد از اضافه شدن احادیث جدید، حدود 133 حدیث به بخش قبلی، و نوشتن موضوع و نیز جابه‌جایی آنها و قرار گرفتن در بخش‌های مناسب، و تنظیم و ویراستاری نهایی آن صورت گرفت و نهایتا در 4 فصل تنظیم و در حدود 515 صفحه به بازار نشر عرضه خواهد شد. همچنین بخش فارسی موسوعه امام هادی(ع) نیز تکمیل و آماده بازار نشر شد.

وی ادامه داد: با توجه به اضافه شدن احادیث جدید و جابه‌جایی گسترده آنها و همچنین تغییر موضوعات برخی از روایات قبلی، و نیز مقابله حدیث به حدیث بخش عربی و فارسی موسوعه، کار مضاعف و دقت نظر بسیاری در این زمینه انجام گرفت و این بخش نیز با توفیقات خداوند متعال، مقابله و ویراستاری و برای صفحه بندی آماده شده است.

این محقق برجسته حوزوی در مورد تکمیل موسوعه امام عسکری(ع) عنوان کرد: بخش عربی و فارسی این موسوعه نیز همانند موسوعه قبلی تکمیل شد، در این موسوعه حدود 178 حدیث جدید به بخش قبلی اضافه شده و در مجموع با 524 حدیث و در 552 صفحه تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.

وی با اشاره به تکمیل بخش عربی موسوعه امام زمان(ع) خاطر نشان کرد: بخش عربی موسوعه امام زمان(ع) در 7 فصل با 332 حدیث و در 528 صفحه تنظیم و تکمیل شده است، ویراستاری و صفحه بندی این کتاب انجام شده و آماده چاپ شده است.

مدیر گروه حدیث پژوهشکده با اشاره به موسوعه امام حسن مجتبی(ع) گفت: بخش عربی موسوعه امام حسن مجتبی (ع) با اضافه شدن حدود 400 حدیث جدید به آن از کتب مختلف شیعه و سنی در 670 صفحه آماده چاپ خواهد بود. ویراستاری، مصدریابی و موضوع نویسی تمامی احادیث این بخش (احادیث قبلی و احادیث جدید) انجام شده و بعد از مقابله و صفحه بندی نهایی برای نشر به چاپ‌خانه ارسال خواهد شد. و در بخش فارسی نیز ترجمه احادیث جدید به اتمام رسیده است.

وی در مورد موسوعه حضرت زهرا (ع)ادامه داد: حدود 90 حدیث به بخش عربی موسوعه حضرت زهرا(س) اضافه شده و مصدر یابی، مقابله و ویرایش آن نیز به اتمام رسیده و ترجمه احادیث افزوده شده به وسیله گروه حدیث انجام و آماده انتشار شده است.

اسماعیلی اظهار داشت: اصلاحات لازم روی بخش عربی و فارسی موسوعه امام سجاد(ع) شروع شده است و به زودی بعد از اتمام آن و ویرایش جدید، به چاپ خواهد رسید.  

وی در مورد دیگر فعالیت‌های انجام شده در این گروه تصریح کرد: تدوین مقدمه‌هایی نسبتا جامع شامل شرح حال زندگی امام، موقعیت اجتماعی و سیاسی امام، وضعیت و برخورد خلفای هم عصر، و نیز مزایا و روش کار، برای موسوعه هایی که اولین بار در گروه حدیث تهیه و تدوین شده بود نوشته شده است که شامل: موسوعه امام سجاد، امام کاظم، امام رضا و امام زمان علیهم‌السلام است. همچنین چند مقدمه کوتاه برای موسوعه‌هایی که مورد بازبینی مجدد قرار گرفته و برای دومین بار به چاپ می‌رسد، نوشته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها