امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7238
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب در نشست خبری بعد از جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب در نشست خبری بعد از جلسه فوق العاده اتحادیه درباره تجاوز شهرک نشینان اسرائیلی به مسجد الاقصی حاضر شد.

العربی با محکوم کردن تجاوزهای اخیر اسرائیل به سوریه گفت: اتحادیه عرب هیچ صلاحیتی برای توقف تجاوزهای اسرائیل به سوریه را ندارد.

نمایندگان دائمی اتحادیه عرب نیز هجوم اخیر شهرک نشینان اسرائیلی به مسجد الاقصی را محکوم کردند و تأکید کردند که نمی‌توان در برابر این اقدام سکوت کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین با تأکید بر لزوم پایبندی به توافق ژنو 2 برای توقف خشونت در سوریه گفت: در همه درگیری‌های مسلحانه در تاریخ معاصر گروه‌هایی وجود دارند که از طرف‌های نزاع حمایت می‌کنند و درباره سوریه نیز برخی به معارضان سلاح می‌دهند و برخی به حکومت سوریه و ما نمی‌توانیم این مسأله را متوقف کنیم.

وی همچنین در مورد ادامه مأموریت «اخضر ابراهیمی» فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب گفت: ابراهیمی به مأموریت خود ادامه می‌دهد و در حال رایزنی برای اجرای نشستی در مورد سوریه است.

العربی افزود: روسیه نیز اخیرا دریافته که تنها مردم سوریه می‌توانند سرنوشت اسد را تعیین کنند و این موضع کاملا صحیح است. 

نشست فوق العاده اتحادیه عرب در پی درخواست اردن و فلسطین از دبیر کل اتحادیه عرب برای بررسی تجاوز اخیر اسرائیل به مسجد الاقصی برگزار شد.

چند روز گذشته گروهی از شهرک نشینان افراطی اسرائیلی با همراهی رهبران حزب «لیکود» به مناسبت چهل و ششمین سالروز آنچه «روز توحید اورشلیم» خوانده می‌شود از طریق «باب المغاربه» به مسجد الاقصی یورش بردند و درهای این مسجد را به روی نمازگزاران مسلمان بستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها