امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72383
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی جاری در ریف شمالی لاذقیه حکایت از آن دارد که سراسر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی جاری در ریف شمالی لاذقیه حکایت از آن دارد که سراسر جبهه‌های نبرد و درگیری در این نقطه از سوریه به ویژه شهرک مرزی «کسب» خود را برای نبردی بسیار سخت و شدید طی روزهای آینده آماده می‌کند و در این راستا تدارکات گسترده‌ای در بین نیروهای ارتش سوریه و همچنین طرف مقابل یعنی گروه‌های تروریستی تکفیری در حال انجام است.

اگر چه پس از گذشت یک هفته از نبردهای جاری در شهرک کسب و مناطق اطراف آن هنوز ابهامات و سوالات بسیاری درباره روند درگیر‌ی‌ها، آینده آنها و نتایج آن به چشم می‌خورد.

این درحالی است که اتاق عملیات مشترک گروه‌های تروریستی مسلح در ریف لاذقیه متشکل از گروه‌های تروریستی «جبهه النصره» و«انصار شام» و «شام الاسلام» در بیانیه‌ای پیروزی‌هایی که طی هفته گذشته محقق کرده بود، را برشمرده و اعلام کرده بود که خود را برای جنگی تمام عیار در روزهای آینده آماده می‌کند.

به این ترتیب باید گفت، آنچه تاکنون از درگیری‌های مسلحانه بین دو طرف روی داده نه نبرد کسب، بلکه مقدمات آن بوده که انتظار می‌رود، عرصه اصلی میدانی آن تپه‌ها و کوه‌های اطراف شهرک مرزی کسب باشد، در حالی‌که ارتش سوریه در منطقه «القلمون» به طور عام و «یبرود» به طور خاص ثابت کرد که در جنگ در مناطق کوهستانی و صعب العبور تبحر بسیاری دارد و برای تقویت نیروهای ارتش سوریه نیروهای کمکی در حال پیوستن به نیروهای مستقر در ریف لاذقیه هستند که اغلب آنها در نبرد یبرود مشارکت داشته و دارای تبحر و مهارت بسیار در جنگ کوهستانی هستند و به نظر می‌رسد که این نیروها فرماندهی و هدایت میدان را برعهده خواهند داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها