امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72389
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جنوب سوریه در آستانه تحولات میدانی گسترده و غیر منتظره‌ای است و این نکته‌ای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جنوب سوریه در آستانه تحولات میدانی گسترده و غیر منتظره‌ای است و این نکته‌ای است که معارضان سوری و همچنین منابع نزدیک به گروه‌های مسلح در جنوب سوریه بر آن تاکید می‌کنند.

براساس اظهارات این منابع آگاه، مناطق جنوبی سوریه در آستانه عقب نشینی کامل گروه‌های مسلح از آن براساس توافقات حاصله بین ارتش با گروه‌های مسلح فعال در مناطق جنوب دمشق است.

اطلاعات به دست آمده تاکید می‌کند که این توافقات خروج گروه‌های مسلح از «بیت سحم»، «یلدا»، «ببیلا»، «الحجر الأسود»، «التضامن»، «القدم»، «العسالی» و همچنین اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» را به دنبال دارد.

قرار است، این گروه‌های مسلح پس از خروج از این مناطق به سمت «درعا» و «القنیطره» عقب نشینی کنند که اغلب گروه‌های مسلح شرکت کننده در این توافقنامه‌ها را در بر دارد.

همچنین این توافقنامه تضمین می‌کند که فرزندان این مناطق پس از رسیدگی به وضعیتشان بار دیگر به دامان خانواده‌های خود باز گردند و برای عناصر مسلح وابسته به گروه‌های «جبهه النصره»، «گردان‌ها أبابیل حوران»، «نوادگان امویان» و «کتیبه شهدای الحجر الأسود» گذرگاه‌های امنی توسط ارتش سوریه ایجاد شود تا این افراد و گروه‌ها و از این مناطق عقب نشینی کنند و پس از آن کنترل اوضاع و تامین امنیت این مناطق به کمیته‌های دفاع ملی سوریه تحویل داده خواهد شد که از اهالی مناطق فوق الذکر و عناصر گروه‌هایی است که خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند، مشابه آنچه پیشتر در منطقه «برزه» شاهد آن بودیم.

یک منبع آگاه میدانی سوری در این ارتباط تصریح کرد: این توافقات رهاورد فشارهایی است که اهالی مناطق تحت تصرف این گروه‌ها بر آنها اعمال کردند و خواهان خروج هرچه سریع‌تر آنها از این مناطق و بازگشت مناطق آنها به زندگی عادی است، به ویژه آنکه حضور این گروه‌های مسلح در این مناطق برای اهالی جز قتل و کشتار و درگیری و قحطی و درد و رنج نبوده است، بدون آنکه این گروه‌های مسلح بتوانند، کوچکترین موفقیت میدانی یا نظامی را محقق کنند.

اگر این توافقات عملی شود و این گروه‌های مسلح از این مناطق خارج شوند، مناطق بسیار و مساحت گسترده‌ای از خاک سوریه از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی خواهد شد و این موفقیت بدون تردید مرهون پیروزی‌های ارتش سوریه در شهر «یبرود» و شهرک‌ «راس العین» در منطقه القلمون در ریف شمالی دمشق است که با آزاد سازی دو شهرک «فلیطه» و «رأس المعره» ادامه یافت و بنابر اظهار یک منبع میدانی سوری موجب فرار گسترده و بی‌شمار گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح از این مناطق شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها