امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72391
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در حالی‌که هفت روز است که تمام نگاه‌ها متوجه تحولات میدانی ریف شمالی لاذقیه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در حالی‌که هفت روز است که تمام نگاه‌ها متوجه تحولات میدانی ریف شمالی لاذقیه است و کمتر کسی پیش بینی می‌کرد که تحولات میدانی ریف لاذقیه اجازه ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در جنوب این کشور و به طور مشخص منطقه «القلمون» را بدهد، روز گذشته منابع خبری سوری از آزاد سازی دو شهرک «فلیطه» و «راس المعره» در منطقه القلمون در ریف دمشق خبر دادند تا ارتش سوریه نشان دهد که درگیری در یک منطقه آن را از ادامه عملیات‌هایش در مناطق دیگر باز نخواهد داشت.

پس از آزاد سازی فلیطه و راس المعره هم اکنون عملیات‌های ارتش سوریه متوجه شهرک استراتژیک «رنکوس» خواهد بود که عناصر مسلح فراری از دیگر مناطق القلمون را در خود جای داده است، در حالی‌که منابع میدانی تاکید می‌کنند که تمام عناصر مسلحی که در رنکوس گرد آمده‌اند، روحیه و معنویات خود را از دست داده و در نتیجه شکست‌هایی که در ریف دمشق و حمص و دیر عطیه و نبک و قاره متحمل شدند، پیشاپیش شکست خورده‌‌اند.

این منابع میدانی براین اساس پیش بینی می‌کنند که با آزادسازی منطقه رنکوس به دست نیروهای ارتش سوریه باید مناطق الجبه و حوش عرب و معلولا و به طور کلی ریف دمشق را از وجود گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح پاکسازی شده دانست که نزدیک‌ترین مناطق به دمشق پایتخت سوریه است.

همچنین تسلط ارتش سوریه بر شهرک‌های فلیطه و راس المعره، به معنای تسلط ارتش و نیروهای مسلح این کشور بر اغلب گذرگاه‌های مرزی بین لبنان (عرسال) و سوریه (القلمون) است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها