امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72392
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: مدت زمان توقف حمله پهپادهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: مدت زمان توقف حمله پهپادهای آمریکایی به خاک پاکستان مشخص نیست و تضمینی برای توقف کامل این حملات وجود ندارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز داشت: نواز شریف نخست وزیر پاکستان درباره توقف حمله پهپادها با اوباما رئیس جمهور آمریکا مذاکره کرده است.

سرتاج عزیز افزود: نخست‌وزیر پاکستان در صحبت‌های خود عنوان کرد آسیبی که حمله پهپادها به مناطق قبایلی وارد می‌کند بیش از سودی است که در ظاهر ادامه این حملات به دنبال دارد.

به گفته سرتاج عزیز، آمریکا با توجه به درخواست‌های مکرر پاکستان حمله پهپادهای خود به مناطق قبایلی را متوقف کرد، اما تعیین نکرد که توقف این حملات تا چه زمانی ادامه دارد.

مشاور نخست وزیر پاکستان خاطرنشان کرد: آمریکا تحت فشار‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد حمله پهپادهای خود به مناطق قبایلی را متوقف کرده، بنابراین تضمینی برای توقف این حملات وجود ندارد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد آمریکا از سال 2010 حمله پهپادهای خود به خاک پاکستان را تا حدودی کاهش داده است.

آمریکا اگرچه به طور رسمی اعلام نکرده که حمله پهپادها را متوقف می‌کند اما در حال حاضر این حملات را به حالت تعلیق درآورده است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار