امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72395
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از گروه‌های تندرو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از گروه‌های تندرو در اوکراین خواست تا هر چه سریعتر سلاح‌هایی که بطور غیرقانونی در اختیار دارند را به مقامات دولتی بازگردانند و اقدام افراد مسلح «بخش راستگرا» که روز پنج شنبه ساختمان پارلمان اعلای اوکراین را محاصره کرده بودند، را نیز بشدت محکوم کرد.

اشتون با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: من بشدت اعمال فشار فعالان «بخش راستگرا» که ساختمان پارلمان اوکراین را محاصره کرده بودند را محکوم می‌کنم. چنین اقداماتی کاملا مغایر با اصول دموکراسی و ارجحیت قانون است.

این دیپلمات بلندپایه اروپایی از افراد تندرو در این سازمان و دیگر طرفین در اوکراین خواست تا از خشونت و تهدید دست برداشته و سلاح‌هایی که بصورت غیرقانونی در اختیار دارند را هر چه سریعتر به مقامات دولتی تحویل دهند.

همانطور که رسانه‌های گروهی اعلام کردند، اعضای تندروی «بخش راستگرا» روز پنج شنبه ساختمان پارلمان اعلای اوکراین در کی‌یف را به محاصره خود درآورده و تهدید کردند که به داخل پارلمان حمله خواهند کرد. آنها خواستار محاکمه "آرسنی آواکوا" وزیر کشور اوکراین شدند که به عقیده آنان قتل "الکساندر موزیچکو" یکی از همقطاران این گروه  به سفارش وی انجام شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها