امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72396
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان با اشاره به این که دولت جدید باید ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان با اشاره به این که دولت جدید باید متشکل از افراد مورد اعتماد مردم باشد، تصریح کرد که جناح‌های پارلمانی این کشور نباید پست‌ها را در بین خود به مناقصه بگذارند.

وی شب گذشته در مصاحبه با کانال پنج تلویزیون این کشور در مورد تشکیل ائتلاف اکثریت پارلمانی و دولت جدید در این کشور با اعلام این مطلب، اظهار داشت که نباید در وزارتخانه‌ها و دیگر نهادهای این کشور اختلاس وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد که متأسفانه در 2 ماه اخیر 2 پرونده قضایی در مورد برخی وزارتخانه‌های سابق باز شد که یکی مربوط به وزیر کشاورزی سابق و دیگری در ارتباط با رئیس پیشین کمیته ساخت‌وساز قرقیزستان بود که این امر نشان‌دهنده فساد در نهادهای عالی حکومت است. 

آتامبایف افزود: ملاک اصلی برای وی این است که حکومت با مردم عدالت و صداقت داشته باشد.

او همچنین اشاره کرد که اعضای پارلمان باید آگاه باشند که کار مجلس تقسیم و مزایده پست‌ها در بین احزاب و فشار آوردن برای هرگونه وعده و یا پاداش نیست.

رئیس جمهور قرقیزستان پیشنهاد کرد که تشکیل ائتلاف اکثریت پارلمانی جدید توسط جناح‌های مختلف در مجلس این کشور تنها به سازماندهی ترکیب حکومت محدود شود.

آتامبایف تصریح کرد: هنگامی که اولین ائتلاف پارلمانی تشکیل شد، چنین طرح‌هایی از سوی «آموربیک بابان‌اف» و «احمد کلدی بیک‌اف» پیشنهاد شد که من حتی در آن زمان می‌دانستم که این مسئله منجر به فساد خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: متأسفانه برخی از نمایندگان چنین امکانی را به عنوان فرصتی برای کسب و کار و مناقصه پست‌های خاص بین احزاب و نمایندگان تلقی می‌کنند که باید این روند و اینگونه مقاصد متوقف شوند چراکه این موضوع آینده سیستم پارلمانی قرقیزستان را تهدید می‌کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها