امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72402
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرسنی یاتسنیوک" که از سوی پارلمان اعلای اوکراین به سمت نخست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آرسنی یاتسنیوک" که از سوی پارلمان اعلای اوکراین به سمت نخست وزیری این کشور منصوب شده است، در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که اوکراین حاضر است به روابط اقتصادی خود با فدراسیون روسیه ادامه دهد و از مقامات مسکو انتظار دارد که توافقات دوجانبه را فسخ نکرده و به تعهدات بین المللی خویش عمل کند.

یاتسنیوک در تفسیر تصمیم دولت روسیه برای فسخ برخی توافقات دوجانبه یادآور شد که وی مخالف برقراری رژیم روادیدی بین اوکراین و روسیه است و ادامه روابط اقتصادی بین دو کشور را به نفع هر دو طرف می‌داند.

پیش از این شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین اعلام کرده بود که بخاطر اقدامات روسیه در مورد منطقه کریمه، قصد دارد رژیم روادیدی با روسیه برقرار کند. ولی به عقیده نخست وزیر اوکراین، چنین اقدامی تنها به ضرر مردم عادی تمام خواهد شد و تاثیری بر مواضع مسکو در قبال کریمه نخواهد داشت.

یاتسنیوک همچنین اعلام کرد که کمک‌های مالی جامعه بین الملل به اوکراین در سال 2014 ممکن است به مبلغ 13.5 میلیارد دلار برسد.

به گفته وی، در حال حاضر بانک جهانی، بانک اروپا، بانک سرمایه گذاری اروپا، اتحادیه اروپا، دولت ژاپن و دولت لهستان قصد دارد طی سال جاری کمک‌های مالی قابل توجهی به دولت اوکراین نمایند که رقم کلی این حمایت مالی بییش از 13.5 میلیارد دلار خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها