امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72438
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌محمد سلگی، مدیر کمیته انتخاب ناشر نمونه سال با اعلام این خبر گفت: یکی از ویژگی‌های انتخاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌محمد سلگی، مدیر کمیته انتخاب ناشر نمونه سال با اعلام این خبر گفت: یکی از ویژگی‌های انتخاب ناشر نمونه در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، توجه به ناشران نوپایی است که در زمان کوتاه توانسته‌اند فعالیت‌های ارزنده‌ایی در حوزه نشر کتاب از خود نشان دهند.

سلگی با بیان اینکه امسال ناشران بر اساس معیارهایی چون دولتی یا خصوصی، تهرانی یا شهرستانی، کودک و نوجوان یا بزرگسال بودن تقسیم‌بندی و داوری می‌شوند، عنوان کرد: عناوین کتاب‌های چاپ نخست، تعداد عناوین کتاب‌های تالیفی، تعداد عناوین کتاب‌های ترجمه، تعداد عناوینی که ناشر حق رایت آن را بر اساس قرارداد معتبر به یکی از ناشران خارجی واگذار کرده است، همچنین تناسب آثار منتشر شده با نیازهای علمی و فرهنگی جامعه از جمله معیارهای انتخاب ناشران نمونه سال است.

وی افزود: از دیگر معیارهای انتخاب ناشران نمونه، پاسداری از زبان فارسی از حیث رعایت امور دستوری و املایی به خصوص در آثار ترجمه است.

مدیر کمیته انتخاب ناشر نمونه سال ضمن اعلام مهلت ارسال آثار ناشران به دبیرخانه کمیته انتخاب ناشر برتر اظهار کرد: ناشران واجد شرایط می‌توانند مستندات خود را تا 20 فروردین ماه  به دبیرخانه ارسال نمایند. همچنین اسامی ناشران نمونه دراختتامیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران معرفی  و از آنان تقدیر می‌شود.

سلگی افزود: پیشنهاد کرده‌ایم با هدف آشنایی ناشران با دستاوردهای جهانی در زمینه چاپ و نشر ، ناشران نمونه و تقدیر شده علاوه بر دریافت جوایز و لوح، با حمایت و مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی اعزام  شوند.

ناشران واجد شرایط می‌توانند مستندات خود را به دبیرخانه کمیته انتخاب ناشر برتر، به آدرس میدان بهارستان، ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه دوم، اتاق 245 ارسال کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره  09395045317 تماس حاصل کنند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها