امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72476
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، نیروی هوایی آمریکا اوایل بهمن ماه سال 1392 اعلام کرد 92 افسر پایگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، نیروی هوایی آمریکا اوایل بهمن ماه سال 1392 اعلام کرد 92 افسر پایگاه هوایی «مالمستروم» در «مونتانا» که محل استقرار و نگهداری که محل استقرار و نگهداری یکی از عظیم‌ترین یگان‌های موشک‌های هسته‌ای بالستیک ایالات متحده آمریکا است به دلیل تقلب در امتحان از کار برکنار شده‌اند.

در پی این اتفاق حالا ۹ مدیر پایگاه موشکهای هسته‌ای آمریکا اخراج شده‌اند. نیروی هوایی آمریکا این اقدام را به منظور تنبیه و ایجاد انضباط در این پایگاه انجام داده است.

در همین حال گزارش‌ها از استعفای یک فرمانده دیگر در این پایگاه حکایت دارند که مجموع فرماندهان برکنار شده و مستعفی به ۱۰ نفر می‌رسد.

دی ماه سال گذشته پنتاگون اعلام کرده بود 34 افسر نیروی هوایی این کشور که با «مرگبارترین» تسلیحات این کشور کار می‌کردند به علت تقلب در آزمون‌های عادی مهارت از کار برکنار شدند.

رسانه‌های آمریکایی در آن زمان تقلب این تعداد از افسران نیروی هوایی را رویدادی «بی‌سابقه» توصیف کردند.

این افسران مسئول نظارت بر نگهداری و عملکرد 450 موشک هسته‌ای بین‌قاره‌ای آمریکا هستند و باید به طور مرتب از جهت آمادگی برای شرکت در عملیات نظامی اضطراری مورد ارزیابی قرار گیرند.

تقلب افسران در امتحان‌های ماهانه مهارت و آمادگی حرفه‌ای زمانی مشخص شد که تعدادی از آنها به اتهام مصرف مواد مخدر بازجویی می شدند.

در این تحقیقات مشخص شد که یکی از افسران پایگاه هوایی مالمستروم در ایالت مونتانا، سوال‌های امتحانی را در اختیار 16 افسر دیگر قرار داده بود.

هفده افسر دیگر هم اعتراف کردند که از این تقلب باخبر بودند ولی آن را گزارش نکرده بودند.

نیروی هوایی آمریکا بعدا اعلام کرد که این 34 نظامی را از شرکت در عملیات موشکی منع کرده است.

در تحقیقات بعدی مشخص شد تعداد افراد دخیل در این رسوایی بیش از این رقم بوده است. طبق گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، 92 نفر از این افسرها اکنون اخراج شده‌اند که نصف پرسنل پرتاب موشک‌های بالیستیک هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها