امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72487
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 32
سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به آغاز دور دوم اعزام‌ها به عمره مفرده گفت: در دور اول اعزام‌ها به عمره که تا هفت فروردین انجام ...

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به آغاز دور دوم اعزام‌ها به عمره مفرده گفت: در دور اول اعزام‌ها به عمره که تا هفت فروردین انجام شده در مجموع 430 هزار نفر به خانه خدا اعزام شدند.

وی افزود: در دور دوم اعزام‌ها که از 8 فروردین ماه آغاز و تا 5 تیرماه ادامه خواهد داشت، امیدوار هستیم تا 400 هزار نفر دیگر به خانه خدا اعزام شوند و در مجموع در موسم عمره امسال 830 هزار نفر اعزام می‌شوند که نسبت به سال گذشته 67 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: تا امروز حدود 450 هزار نفر به خانه خدا اعزام شده‌اند که کل اعزام‌ها در سال گذشته 490 هزار نفر بوده است.

اوحدی با اشاره به اعزام‌های عمره نوروزی گفت: اعزام‌های نوروزی عمره مفرده از 26 اسفند شروع شد و تا 15 فروردین‌ماه در مجموع حدود 90 هزار نفر در دو دوره به خانه خدا اعزام می‌شوند.

وی افزود: تا امروز آمار عمره‌گذاران در ایام نوروز به 80 هزار نفر رسیده است.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اعزام‌های نوروزی عتبات عالیات گفت:‌ سال گذشته در ایام نوروز در مجموع 85 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند.

در سال جاری اعزام‌های نوروزی از 26 اسفند آغاز شد که 120 هزار نفر تا پایان 15 فروردین از طریق سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

اوحدی افزود: همچنین امسال در طرح جدیدی که از سوی سازمان حج و زیارت انجام شد به برخی از آژانس‌های مسافرتی که برای اعزام به عتبات عالیات متقاضی داشته‌اند مجوز داده شد تا طبق دستورالعمل سازمان حج و زیارت اعزام نوروزی داشته باشند که از این طریق نیز حدود 10 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

وی همچنین به اعزام‌های انفرادی در ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: حدود 15 هزار نفر نیز به صورت انفرادی و از طریق مرزهای شلمچه چزابه و مهران عازم عتبات عالیات شدند و در مجموع تا پایان 15 فروردین 150 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: از آغاز اعزام‌های نوروزی عتبات عالیات تا امروز حدود 95 هزار نفر اعزام شدند.

اوحدی افزود: خوشبختانه هم‌اکنون تمام زائران در سلامتی کامل به سر می‌برند و مجروحانی که در حادثه اتوبوس متعلق به زائران در 30 کیلومتری مهران مجروح شده بودند نیز درمان و مرخص شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار