امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72516
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، صبح امروز به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه مراحل اجرایی قانون بودجه سال 1393 در موضوع ثبت نام از خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه نقدی مطرح شد و طرح مدیریت انرژی با استفاده از ظرفیت های مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارشی از بیانیه های صادر شده توسط هنرمندان، دانشگاهیان و شخصیت های ورزشی و فرهنگی در خصوص تشویق مردم به عدم دریافت یارانه نقدی نیز به جلسه ارائه شد.

در ادامه جلسه گزارش مرکز آمار ایران در خصوص کاهش تورم سالانه مطرح شد. بر اساس این گزارش، افزایش شاخص کل قیمت ها نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 19.6 درصد می باشد که نسبت به همین رقم در ماه قبل (22 درصد) کاهش شدیدی یافته است. به این ترتیب برای نخستین بار در سال های اخیر، در اسفندماه جهش تورمی قیمت ها وجود نداشته و اقتصاد کشور شاهد ثبات و آرامش در سطح عمومی قیمت ها بوده است.

رییس جمهوری با توجه به این گزارش بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 1393 و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تاکید کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز موظف شد گزارشی از وضعیت اجرای قانون واگذاری سهام عدالت به مردم را در جلسه آتی ارائه کرده و پیشنهادهای آن وزارتخانه برای رفع مشکلات موجود را مطرح کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها