امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72524
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
مجید یوزباشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه غار «کتله‌خور» یکی از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان محسوب می‌شود، اظهار ...

مجید یوزباشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه غار «کتله‌خور» یکی از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان محسوب می‌شود، اظهار داشت: غار کتله‌خور زنجان همانند سال‌های گذشته پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی به آمار بازدیدکننده‌ها از غار کتله‌خور زنجان اشاره کرد و افزود: از یکم تا نهم فروردین ماه جاری 12 هزار و 400 نفر از مسافران و گردشگران نوروزی از غار کتله خور زنجان بازدید کرده‌اند.

مدیر غار کتله‌خور زنجان تصریح کرد: همچنین به طور میانگین روزانه یک هزار و 500 نفر تا 2 هزار و 110 نفر از غار کتله‌خور زنجان بازدید می‌کنند.

*اقامت شبانه 500 گردشگر در غار «کتله‌خور» زنجان

این مسئول با اشاره به اینکه 500 نفر از مسافران و گردشگران از یکم تا نهم فروردین ماه در سوئیت‌های غار کتله‌خور زنجان اقامت شبانه داشته‌اند، گفت: تعداد مسافران اقامت داشته در سوئیت‌های غار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

یوزباشی قیمت بلیط بازدید از غار کتله‌خور زنجان را 6 هزار تومان اعلام کرد  بیان داشت: سال گذشته قیمت بلیط بازدید از این غار 5 هزار تومان بوده است و امسال یک هزار تومان افزایش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوع و مختلفی در غار کتله‌خور زنجان برای مسافران و گردشگران برگزار می‌شود، متذکر شد: سینمای سه بعدی، شهربازی، سفره هفت سین، سوئیت‌های اقامتی، نمازخانه و...از امکانات در نظر گرفته شده برای مسافران و گردشگران نوروزی است.

مدیر غار کتله‌خور زنجان خاطرنشان کرد: امکانات موجود در محوطه غار کتله‌خور باید در شأن بزرگ‌ترین غار خشکی ایران و جهان باشد.

این مسئول با بیان به اینکه سالانه گردشگران بسیاری از غار کتله‌خور زنجان بازدید می‌کنند، ابراز داشت: بازدید از این غار محدود به ایام خاصی نبوده و در فصول مختلف سال گردشگران به این منطقه سفر کرده و از جاذبه‌های دیدنی آن بازدید می‌کنند.

یوزباشی اضافه کرد: همچنین کارشناسان راهنما در این غار اطلاعات مورد نیاز بازدیدکنندگان را به آنها ارائه می‌دهند.

وی در پایان اذعان داشت: خدمات و امکانات نوروزی غار کتله‌خور تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.
*غار «کتله‌خور» زنجان از زیباترین جاذبه‌های گردشگری زنجان

گفتنی است، غار کتله‌خور زنجان یکی از شگفت‌انگیزترین و زیباترین غارهای خشکی جهان محسوب می‌شود که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

غار کتله‌خور، غاری است آهکی که در برخی نقاط آن گل‌رس و خاک‌های حاوی اکسید آهن قابل مشاهده ‌است.

غار کتله‌خور از طریق جاده آسفالته زنجان ـ سلطانیه، خدابنده ـ گرماب و از طریق جاده زنجان - بیجار- گرماب و همچنین از طریق جاده همدان - کبودرآهنگ قابل دسترسی است و در هفت کیلومتری شهر گرماب واقع شده است.

امید است مسافران و گردشگران نوروزی با حضور در استان زنجان از جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و زیبایی‌های این استان نیز به نحو احسن استفاده کنند.
انتهای پیام/73008/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار