امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72539
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا گلی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به نامگذاری «اقتصاد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا گلی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال 93 اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب عدالت و پیشرفت را دو شاخصه مهم در دهه چهارم دانستند.

وی به تلاش آموزش و پرورش برای گسترش عدالت آموزشی در کشور اشاره کرد و افزود: برنامه‌های عدالت اجتماعی در حوزه ستادی آموزش و پرورش مشخص شده است.

گلی با بیان اینکه برنامه عملی عدالت آموزشی به استان‌ها واگذار شده است، تصریح کرد: شیوه سند انسداد بیسوادی گیلان ارائه شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان برنامه عملی عدالت آموزشی را در چهار مرحله شناسایی، جذب، نگه‌داشت و عمل عنوان کرد و گفت: امیدواریم تمام دستگاه‌های اجرایی برای عملی شدن عدالت آموزشی با آموزش و پرورش گیلان همکاری داشته باشند.

وی خواستار اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای سند انسداد بیسوادی در گیلان شد و بیان کرد: اجرای سند مذکور نیازمند همراهی تمام مسئولان است.

گلی از اجرای طرح پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در گیلان خبر داد و اظهار کرد: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی برای نخستین‌بار در کشور در شهر رشت راه‌اندازی می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه مکان پژوهش‌سرای مذکور توسط یک خیر تهیه شده است، یادآور شد: راه‌اندازی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی نیازمند تجهیزات مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش است.

به گفته وی، تمام فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزی در پژوهش‌سرای مذکور انجام می‌شود.

300 نیروی فرهنگی شهرداری رشت تجلیل می‌شوند

شهردار رشت نیز در جلسه مذکور به سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد و گفت: برگزاری نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش در ایام نوروز لبیک به پیام مقام معظم رهبری است.

محمدابراهیم خلیلی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در هفته معلم برای فرهنگیان شهرداری رشت در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: مراسم بزرگداشت 300 نیروی فرهنگی شهرداری رشت برگزار می‌شود.

فرهنگ با تلاش آموزش و پرورش در جامعه نهادینه می‌شود

استاندار گیلان نیز در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان با اشاره به اینکه فرهنگ در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» باید به صورت ویژه دیده شود، بیان کرد: فرهنگ با تلاش آموزش و پرورش در جامعه نهادینه می‌شود.

محمدعلی نجفی بر تلاش ویژه آموزش و پرورش به منظور نهادینه شدن فرهنگ در جامعه تاکید کرد و افزود: فعالیت‌ها باید براساس کرامت انسانی و ارزش گذاشتن به افراد انجام شود.

وی خواستار دقت بیشتر آموزش و پرورش در موضوع فرهنگ شد و اظهار کرد: جلسه‌های شورای آموزش و پرورش باید به صورت مستمر برگزار شود.

نجفی بر فرهنگ‌سازی عمومی در جامعه تاکید کرد و گفت: مدیریت استانی باید به دنبال ایجاد باور عمومی به منظور نهادینه شدن فرهنگ در جامعه باشد.

استاندار گیلان خواستار نهادینه شدن جایگاه والای معلم در جامعه شد و خاطرنشان کرد: عدالت اجتماعی و برطرف شدن تبعیض باید سرلوحه فعالیت‌های مسئولان باشد.

وی با تاکید بر ایجاد آرامش و امید در جامعه، تصریح کرد: فضای آرام در استان و کشور فراهم شده و جامعه فرهنگی در دوام و قوام این آرامش تاثیرگذار است.

نجفی از برگزاری همایش یک‌هزار نفری معلمان در گیلان خبر داد و یادآور شد: استانداری گیلان در زمینه فرهنگ سرمایه‌گذاری می‌کند.

استاندار گیلان با قدردانی از تلاش آموزش و پرورش در اسکان و پذیرایی از میهمانان فرهنگی در ایام نوروز، بیان کرد: احترام به جایگاه فرهنگیان باید در جامعه گسترش پیدا کند.

انتهای پیام/84001/ب30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها