امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72545
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، یحیی نقی‌زاده ظهر امروز در جریان بازدید از بازارچه‌های صنایع دستی در اردبیل اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، یحیی نقی‌زاده ظهر امروز در جریان بازدید از بازارچه‌های صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: آنچه که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، توسعه و گسترش بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع دستی با تنوع تولیدات منطقه‌ای و بومی است که می‌تواند در جذب گردشگر موثر باشد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای فروش صنایع دستی اردبیل بیان کرد: فروش صنایع دستی از جمله دغدغه‌هایی است که نیازمند برنامه‌ریزی ویژه است و باید به منظور بهبود فروش صنایع دستی باید تشکل‌های صنفی در این حوزه تقویت شود.

نقی‌زاده گفت: ساماندهی تشکل‌های صنفی می‌تواند کارآمدی تولیدات دستی را ارتقا بخشیده و در فروش آثار نتیجه مستقیم داشته باشد.

وی نمونه فعال‌سازی تشکل‌های صنایع دستی را ایجاد شرکت‌های تعاونی در روستاها عنوان کرد و افزود: می‌توان زمینه شناسایی محصولات استراتژیک هر روستا را فراهم کرده و در ادامه برای فروش آن برنامه‌ریزی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: برای ارتقای کیفی تولیدات دوره‌های آموزشی در اکثر بخش‌ها و تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود.

نقی‌زاده برگزاری نمایشگاه‌ها را فرصت معرفی تولیدات صنایع دستی برشمرد و اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه در سال جاری نیز پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/62001/ب20/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها