امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72579
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منطقه «القلمون» به این جهت که نقشی لجستیکی را در منطقه مرکزی سوریه ایفا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منطقه «القلمون» به این جهت که نقشی لجستیکی را در منطقه مرکزی سوریه ایفا می‌کند، منطقه‌ای مهم و استراتژیک به شمار آمده و به همین دلیل ارتش سوریه عملیات‌های خود در این منطقه را متوقف نکرده و همچنان آن را دنبال می‌کند.

گروه‌های تروریستی به منطقه القلمون به عنوان جایگزینی برای عدم موفقیت در اجرای طرح خود در استان حمص یعنی به دست گرفتن کنترل این استان نگاه می‌کردند، به همین دلیل این منطقه برای آنها و طرف‌های حامیشان از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

ارتش عملیات خود برای آزاد سازی منطقه القلمون را پس از حمله گروه‌های مسلح به منطقه «مهین» به ویژه انبارهای تسلیحاتی آن و مناطق صدد و دیر عطیه آغاز کرد.

پس از آن بود که پیروزی‌های ارتش سوریه در منطقه القلمون یکی پس از دیگری رقم خوردند. اولین پیروزی از این دست در شهرک «صدد» رقم خورد تا پس از آن نیروهای ارتش سوریه انبارهای تسلیحاتی منطقه «مهین» را آزاد کنند و تجهیزات تسلیحاتی بی‌شمار به سرقت رفته از سوی گروه‌های تروریستی را باز پس گیرند تا پس از آن نوبت به منطقه «الحمیراء» و سپس «دیرعطیه» و «النبک» برسد.

اما این پایان کار نبود، ارتش سوریه در مارس سال جاری میلادی دور جدیدی از عملیات‌های خود را در منطقه القلمون با ورود به منطقه «جراجیر» و آزاد سازی شهرک‌های «السحل» و «مزراع ریما» و سپس «یبرود»، «رأس العین» پیروزی‌های بزرگی را در این منطقه رقم بزنند.
 
 در حالی‌که با آغاز درگیری‌ها در جبهه ریف شمالی لاذقیه کسی انتظار ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در منطقه القلمون را نداشت، چند روز پیش ارتش و نیروهای مسلح سوریه از آزاد سازی دو شهرک «فلیطه» و «رأس المعره» در این منطقه خبر دادند تا در میان بهت و ناباوری همه گروه‌های تروریستی، بسته شدن تمام گذرگاه‌های سوریه با لبنان به ویژه منطقه «عرسال» را اعلام کنند.

از بعد جغرافیایی، هم اکنون نوبت به مناطق بخعه، الجبه، عسال الورد، معلولا، جبعدین، حوش عرب، رنکوس و مناطق اطراف رنکوس تا محورهای حلبون و تلفیتا می‌رسد که از این پس شاهد عملیات ارتش سوریه خواهد بود.

در شرق منطقه القلمون نیز مهمترین منطقه حضور و تجمع گروه‌های تروریستی منطقه «وادی الناصریه» است که از آنجا گروه‌های مسلح حملاتی را علیه ارتش سوریه در جیرود و الرحیبة و الضمیر انجام می‌دهند. همچنین از این منطقه است که تروریست‌های مسلح شهرک‌های الضمیر، جیرود و الرحیبه را ناامن کرده و دست به حملاتی علیه اهالی این مناطق می‌زنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها