امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72584
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه با آزاد سازی دو شهرک «فلیطه» و «رأس المعره» در سلسله کوه‌های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه با آزاد سازی دو شهرک «فلیطه» و «رأس المعره» در سلسله کوه‌های القلمون در ریف دمشق صفحه دیگری از نبردهای القلمون را ورق زد.

آزادسازی این دو منطقه نقطه تحول بسیار مهمی در نبردهای القلمون است، چراکه به واسطه کنترل ارتش سوریه بر این دو منطقه، گذرگاه‌های دیگری از منطقه عرسال در لبنان به سوریه بسته می‌شود و به کنترل ارتش سوریه درمی‌آید، به گونه‌ای که گروه‌های مسلح گذرگاه‌های این منطقه را از حیث اهمیت پس از گذرگاه‌های یبرود می‌دانستند.

یک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق درباره نبردهای ارتش سوریه در این دو منطقه توضیح داد که ارتش سوریه پس از آزاد سازی منطقه «السحل» نبردهای شدیدی را با گروه‌های مسلح اطراف شهرک فلیطه آغاز کرد و در این راه ابتدا یگان‌های توپخانه ارتش سوریه برای چندین روز مواضع گروه‌های تروریستی را در این شهرک هدف قرار داده و منهدم کردند تا با گشودن راه برای نیروهای پیاده نظام ارتش زمینه را برای آزاد سازی این شهرک هموار کنند.

این منبع آگاه ادامه داد: در عمل عملیات‌های موفق توپخانه ارتش سوریه موجب شد تا نیروهای پیاده نظام ظرف 2 روز این شهرک را آزاد کنند و طرف‌های تروریستی در عرسال مجبور شدند، برای چندین روز گذرگاه عرسال را مسدود کنند.

وی خاطر نشان کرد: در عملیات ارتش سوریه در فلیطه شمار زیادی از عناصر مسلح کشته و تعداد قابل توجهی نیز به سمت رنکوس و الجبه فرار کنند.

این منبع میدانی سوری افزود: همزمان با پاپان عملیات ارتش سوریه در شهرک فلیطه، عملیات آزاد سازی «راس المعره» آغاز شد که با غافلگیری شدید گروه‌های مسلح این منطقه مواجه شد و ارتش سوریه موفق شد، ظرف 48 ساعت نبرد راس المعره را نیز به پایان برساند.

وی تاکید کرد که هم اکنون نگاه ارتش سوریه به شهرک «رنکوس» دوخته شده و منطقه‌ای است که آزاد سازی آن برای ارتش سوریه سخت به نظر نمی‌رسد، چون از تمام محورها زیر آتش ارتش سوریه قرار دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار