امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72597
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیمون‌پرز» رئیس اسرائیل در جریان سفر به اتریش، گفت‌وگویی با روزنامه اتریشی «دراشتاندارد» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیمون‌پرز» رئیس اسرائیل در جریان سفر به اتریش، گفت‌وگویی با روزنامه اتریشی «دراشتاندارد» داشت و درباره تحولات ایران و آینده مذاکرات صلح موضع‌گیری کرد.

وی درباره وجود یا عدم وجود دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و تاثیر آن بر اسرائیل نیز گفت: «بهترین گزینه برای اسرائیل این است که در این باره هیچ حرفی نزند.»

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به مسئله مذاکرات هسته ای ایران با غرب که در وین پیگیری می‌شود، گفت که رئیس‌جمهور جدید ایران کمی امیدواری داده است اما رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر همه این امیدها را نابود کرده است.

پرز تصمیمات اتحادیه اروپا برای صدور قطعنامه علیه تل‌آویو را اقدامی در راستای تحقق صلح ارزیابی کرد و گفت: «دلیل تصمیم اتحادیه اروپا این نیست که قصد مجازات اسرائیل را دارند، بلکه در واقع می‌خواهند از صلح حمایت کنند و ما می‌توانیم این مسئله را درک کنیم.»

پرز همچنین گفت: «من با اقدامات تنبیهی برای حمایت از صلح مخالفم. اما نباید فراموش کنیم که اروپا یک پیشنهاد جذاب مطرح کرده است مبنی بر اینکه اگر اسرائیل و فلسطین با هم صلح کنند ما برای آنها یک جایگاه ویژه را در اتحادیه اروپا در نظر می‌گیریم و از نظر اقتصادی از آنها حمایت می‌کنیم؛ پیشنهادی بسیار جذاب و فوق‌العاده است.»

خبرنگار اشتاندارد در بخش دیگری از پرز پرسید که آیا نگران نیست که اسرائیل در جامعه جهانی روز به روز منزوی‌تر می‌شود؟ پرز در پاسخ گفت که گمان نمی‌کند چنین شود. البته گروه‌هایی هستند که (مخالفت‌هایی با اسرائیل) دارند اما مبنای درستی ندارد و آمریکا و اروپا اسرائیل را منزوی نخواهند کرد.

رئیس اسرائیل در پاسخ به این پرسش که اگر مذاکرات سازش بین فلسطین و اسرائیل با شکست مواجه شود، چه خواهد شد گفت: «بعد از آن شرایط پیچیده و خطرناک می‌شود. اما همانطور که زندگی متوقف نمی‌شود ما هم این مذاکرات را نمی‌توانیم متوقف کنیم. من فکر نمی‌کنم که فلسطینیان یا ما جایگزین واقعی دیگری (غیر از مذاکره) وجود داشته باشد. چرا که بعد از شصت و شش سال و هفت ماه جنگ این جنگ‌ها نتیجه ای برای ما نداشته است.»

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها