امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7260
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۱۷
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام قاسم روانبخش عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه قم با بیان اینکه جبهه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام قاسم روانبخش عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه قم با بیان اینکه جبهه پایداری با در نظر گرفتن شاخصه‌هایی باقری لنکرانی را به عنوان کاندیدای خود انتخاب کرده است اظهار کرد: یکی از نکات قابل توجه این است که ملت ایران در آستانه انتخاب یک رئیس جمهور برای کشور هستند که این فرد جایگاه بسیار مهمی پس از رهبری در کشور دارد.

وی افزود: برای انتخاب شخصیتی که این جایگاه را در اختیار بگیرد و سیاست‌های داخلی و خارجی نظام، اقتصاد، فرهنگ، علم و دانش و سایر حوزه‌ها را مدیریت کند هرچه وسواس بیشتری شود باز هم کم است.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه انسان‌ها برای انتخاب‌های خود مطالعه و تحقیق می‌کنند گفت: همگان به دنبال بهترین فرد هستند و شاخصه‌هایی را برای این منظور در نظر می‌گیرند؛ برخی می‌گویند هر آن کس از میان ما باشد بهترین است و در این میان به دیگر ویژگی‌ها توجه ندارند.

وی ادامه داد: برخی اوقات دیده می‌شود نامزد یک گروه جوان است و آنها شعار جوان‌گرایی می‌دهند اما وقتی همان گروه کاندیدایی سالخورده را معرفی می‌کنند دم از پختگی و تجربه می‌زنند؛ فاصله میان این شعارها 16 سال است.

روانبخش با اشاره به کاندیدای مورد نظر جریان چپ کشور در سال 76 عنوان داشت: آنها آن روز دم از جوان‌گرایی می‌زنند اما امروز که نامزد اصلی‌شان در سن 79 سالگی به سر می‌برد می‌گویند جوانان کشور را به هم می‌زنند و باید یک فرد با تجربه به میدان بیاید؛ مبنای چنین دیدگاه‌هایی این است که تنها می‌خواهند نامزد خودشان انتخاب شود.

عضو جبهه پایداری اضافه کرد: عقل و شرع می‌گویند انسان باید ویژگی‌هایی را برای انتخاب و سنجش افراد در نظر بگیرد که با تغییر کاندیدا تغییر نکنند.

وی با اشاره به اهمیت زیاد رهبر معظم انقلاب برای جوانان گفت: در سال 84 هم ایشان موضوع جوان بودن را مورد توجه قرار دادند اما برخی افراد که در همان سال دارای سن و سالی بودند این سخن برایشان خوشایند نبود.

روانبخش با بیان اینکه پرکاری و ریسک‌پذیری هم در بیانات رهبری مورد تاکید قرار گرفته است عنوان داشت: ایشان سفرهای استانی را هم مورد توجه قرار دادند اما نسبت به دولت کنونی انتقادهایی هم وجود دارد؛ رهبری در ابتدای سال فرمودند دولت آینده باید نقاط قوت دولت‌های قبلی را داشته باشد و از نقاط ضعف دیگران برحذر باشد.

عضو جبهه پایداری افزود: داشتن خرد جمعی یکی از شاخصه‌های رئیس دولت باید باشد؛ رهبری نیز تاکید دارد که مدیریت کشور باید با نخبگان حتی کسانی که از نظر سیاسی مخالف باشند مشورت کرد.

وی توجه به فرهنگ عمومی را از دیگر مطالبات رهبری از دولت دانست و گفت: جدی گرفتن اصل 44 قانون اساسی هم جزو شاخصه‌هایی است که رهبری آن را مورد توجه قرار داده است.

روانبخش با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی، سفرهای استانی و مطرح کردن گفتمان انقلاب در سطح بین‌المللی از جمله نقاط قوت دولت‌های نهم و دهم هستند ابراز کرد: رهبری تنها شاخصه‌ها را مطرح می‌کنند و رأیشان آشکار نیست و خود ایشان فرمودند تا وقتی درب صندوق باز نشود هیچ کس از آن اطلاعی نخواهد داشت مگر اینکه بعد از آن کسی خط مرا بشناسد.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه این جبهه اشخاص مختلفی را مورد ارزیابی قرار داده است گفت: مشی و منش آیت‌الله مصباح نیز این نیست که مردم مکلف باشند دیگران به آن کس که جبهه پایداری مشخص کرده رأی بدهند؛ مبنای ما این است که تنها رهبری می‌تواند مردم را به امری مکلف کند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم‌ها به کشور آسیب‌هایی رسانده‌اند و عامل آن ضعف سیستم اقتصادی بود زیرا رهبری هم فرمودند 18 سال پیش به رئیس دولت گفتم اگر می‌خواهیم آسیب‌پذیر نباشیم باید از اقتصاد متکی به نفت به سمت اقتصاد منهای نفت حرکت کنیم.

روانبخش با بیان اینکه در طول این سال‌ها افرادی که بر سر کار بودند به تحقق اقتصاد بدون نفت باور نداشتند عنوان داشت: رهبر معظم انقلاب جرقه تولید علم و جنبش نرم افزاری را در میان دانشگاه‌ها زدند و پس از آن این امر به یک مطالبه دانشجویی و علمی تبدیل شد.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه بهترین جایگزین برای فروش نفت، تولید علم است اظهار کرد: امروز برای وارد کردن یه گوشی همراه باید حداقل دو بشکه نفت بفروشیم؛ بیگانگان از همین نفت برای ساخت قطعاتی استفاده می‌کنند که می‌خواهند به ما بفروشند.

وی افزود: یکی از انگیزه‌های جبهه پایداری برای انتخاب نامزد نهایی توجه به رشد علمی از سوی اوست زیرا این کاندیدا یکی از نخبگان در رشته تخصصی خود بوده و علاوه بر این دارای 150 مقاله علمی نمایه شده در ISI است.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه ولایت‌مداری و تعهد از دیگر ویژگی‌های کاندیدای جبهه پایداری است گفت: کشور ما امروز نیاز به مدیریت 10 میلیون نخبه دانشگاهی دارد و هدایت این جریان را هم باید شخصی نخبه بر عهده بگیرد.

وی ادامه داد: در بحث مدیریت هم کاندیدای جبهه پایداری در دوران وزارت موفق شد شاخص‌های بهداشت و درمان را ارتقا دهد.
انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار