امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72611
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم  اظهار داشت: اقدام بانیان این قطعنامه  عملی در جهت شکاف میان کشورها و تحمیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم  اظهار داشت: اقدام بانیان این قطعنامه  عملی در جهت شکاف میان کشورها و تحمیل معیارهای خاص به دیگران و اختلال در سازوکارهای بین المللی حقوق بشری می باشد و جمهوری اسلامی ایران چنین رویکردی در مقوله حقوق بشر را غیر اصولی و غیر سازنده می داند.

افخم افزود: بانیان با ارائه چنین قطعنامه ای  روند پیشرفتهای حقوق بشری و گام های مثبتی که ایران در جهت ایفای تعهدات و همکاریهای سازنده با نهاد های بین المللی برداشته است را نادیده گرفته اند و استمرار انگیزه های مغرضانه در ارائه  قطعنامه علیه کشورها ملاکهای اساسی مورد توجه اعضای شورای حقوق بشر در ارتقای وضعیت حقوق بشر در سطح جهانی را  دچار تردید های جدی میکند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اظهار اینکه قطعنامه بدنبال منافع سیاسی بوده و فاقد مشروعیت است اظهار داشت: جای تاسف است که بانیان قطعنامه نسبت به نقض فاحش بدیهی ترین حقوق انسانی مردم فلسطین، سرنوشت افراد بیگناهی که از سوی گروههای تروریستی به اسارت گرفته شده اند و شهروندان کشورهای مختلف که هر روزه به بهانه مبارزه علیه تروریسم جان خود را از دست میدهند سکوت و بی تفاوتی اختیار کرده اند.

مرضیه افخم همچنین خاطر نشان ساخت: ارتقای حقوق بشر در سطح جهان یک دغدغه فراگیر است و هیچ کشوری نسبت به دیگر کشورها در این مسئولیت مهم انسانی برتری ندارد و جمهوری اسلامی ایران بر همین اساس با نظام حقوق بشری ملل متحد و نهاد های بین المللی مرتبط  تعاملات مثبت دارد و اراده ایران بر گفتگو وهمکاری در یک  مسیر واقع بینانه  مبتنی می باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها