امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72644
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اطلاعات به دست آمده از منطقه «القلمون» در جنوب سوریه تاکید ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اطلاعات به دست آمده از منطقه «القلمون» در جنوب سوریه تاکید می‌کند که با آزاد سازی دو منطقه «فلیطه» و «رأس المعره» در کنار «یبرود» هم اکنون تا

تعیین کامل  سرنوشت منطقه القلمون گامی بیشتر باقی نمانده تا با پاکسازی آن امنیت ریف دمشق به طور خاص و مرکز سوریه به طور عام تامین شود.

از سوی دیگر پیشروی ارتش سوریه به سمت مرزهای لبنان موجب شده تا تمام راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح به ویژه گروه‌های وابسته به «جبهه النصره» از مرزهای لبنان قطع شود.

بدون تردید آنچه در پیروزی ارتش سوریه در مناطق مختلف القلمون جلب توجه می‌کند، کسب پیروزی‌های اخیر در شرایطی است که دیگر واحدهای ارتش سوریه درگیر نبردهای ریف شمالی لاذقیه است.

به همین دلیل کسب این پیروزی‌ها در این زمان از یک‌سو نشان داد که درگیری ارتش سوریه در یک جبهه آن را از ادامه عملیات‌هایش در جبهه‌های دیگر باز نمی‌دارد و از سوی دیگر موجب تقویت روحیه ارتش سوریه در کسب و تقویت موقعیت و مواضع آن در ریف لاذقیه شود و ارتش سوریه بار دیگر ثابت کند که همچنان قدرتمند در تمام عرصه‌های میدانی حضور دارد.

همچنین اطلاعات به دست نشان می‌دهد که تسلط ارتش سوریه بر فلیطه و راس المعره در آن واحد، تحرکات و فعالیت‌های گروه‌های مسلح را در یک گوشه و زاویه محدود کرده است که به شهرک «رنکوس» منتهی می‌شود، به همین دلیل گروه‌های مسلح تلاش می‌کنند، از این منطقه منفذی به «جیرود» بیابند و به بزرگراه بین المللی دمشق راه پیدا کنند که دمشق را به مناطق ساحلی سوریه مرتبط می‌کند و مانع پیشروی ارتش سوریه به سمت مناطق هم مرز با لبنان شوند.

اما تسلط کامل ارتش سوریه بر فلیطه و راس المعره امروز موجب شده تا خطوط ارتباطی و تماس گروه‌های مسلح و به طور مشخص «جبهه النصره» را قطع کند و یکی از مهمترین راه‌های ارتباطی موجود در این منطقه راه «بعلبک» - «القلمون» است که هم اکنون مسدود شده تا به این طریق احتمال عملیات‌های انتحاری و تروریستی در لبنان کاهش یابد و به حداقل برسد.

آنچه شرایط گروه‌های مسلح را در این مناطق بیش از پیش با مشکل مواجه می‌کند، از بین رفتن پناهگاه‌ها و دژهای این گروه‌ها در مناطق مختلف القلمون است، مناطق باقی از القلمون مناطق هموار و دشت است که در معرض آتش مستقیم ارتش سوریه قرار دارند.

همانگونه که فرار عناصر مسلح به سمت رنکوس نمی‌تواند، راه نجاتی برای آنها باشد، چون این اقدام به معنای محاصره شدن آنها در این منطقه است، این درحالی است که این منطقه از منطقه عرسال لبنان و کمک‌های لجستیکی آن نیز دور است، به ویژه آنکه نشانه‌های تسلط ارتش سوریه بر منطقه «الزبدانی» که به گروه‌های مسلح‌اش معروف است، کاملا آشکار است.

در جنوب منطقه «رنکوس»، منطقه «صیدنایا» قرار دارد که امروز بخشی از نیروهای ارتش سوریه متمرکز هستند تا در صورت فرار عناصر مسلح به این سمت با گشودن آتش، آنها را در همانجا زمین‌گیر کنند، به این ترتیب ملاحظه می‌شود که تمام راه‌های گریز و فرار برای عناصر مسلح از رفته تلقی می‌شود.

به همین دلیل منطقه القلمون هر روز به تعیین سرنوشت خود به دست ارتش سوریه نزدیک می‌شود.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها