امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7265
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۲۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای فراکسیون زنان با اشاره به دیدار روز گذشته تعدادی از زنان فرهیخته با مقام معظم رهبری، گفت: در مطالب بیان شده از سوی ایشان نکات بسیار برجسته‌ای وجود داشت که برای هر بخش آن باید ضوابطی را تدوین کرد تا محقق شود.

وی افزود: سندهای کلی زیادی در کشور ما وجود دارد ولی باید دیگر به سوی آن دسته از کارهای مشخص برویم تا به نتیجه برسد و مشکلات جامعه زنان حل شود.

رئیس مجلس در ادامه یادآور شد: یکی از این اقدامات، ‌حضور بانوان تحصیل‌کرده در مجلس، مجامع بین‌المللی و سازمان‌های دیگر است که بسیار اهمیت دارد و در سفرهایی که انجام می‌پذیرد، شاهد حضور با وقار و پرمعنی بانوان هستیم که این بسیار مؤثر است.

وی تأکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند، در موضوع بیداری جهانی در مسائل زنان نباید کوتاهی صورت بگیرد و ضرورت دارد گفتمان و افکار اسلامی را به غرب ببرید و در مجالس و کنفرانس‌ها شرکت کنید.

رئیس مجلس تصریح کرد: حضور زنان در عرصه‌های بین‌المللی بسیار مهم و تأثیرگذار است و می‌توان با استفاده از حضور بانوان فرهیخته در خارج از کشور، فرهنگ اسلامی و دینی خود را گسترش دهیم.

وی در خاتمه درباره بیمه زنان خانه‌دار نیز گفت: با توجه به در نظر گرفتن ردیفی در بودجه امسال به بیمه زنان خانه‌دار، برای اجرای فاز اول این طرح بهتر است که اولویت را به روستاییان و محرومان بدهید.

به گزارش فارس، در ابتدای این دیدار، اعضای فراکسیون به بیان نظرات خود در زمینه مباحث مطرح شده در دیدار با مقام معظم رهبری و موضوعات مطرح شده در این جلسه مانند رفع مظلومیت زنان و تصویب قوانین مورد نیاز بانوان در مجلس، عضویت حداقل یک خانم در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ساماندهی طرح مد و لباس و رفع موانع اشتغال جوانان پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار