امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72681
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام این مطلب افزود: برای جمهوری ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام این مطلب افزود: برای جمهوری اسلامی یک عیب محسوب می‌شود که در میان کشورهایی قرار بگیرد که تعداد کشته‌های آنها بالا است.

وی به آمار تصادفات اشاره کرد و گفت: از نظر بنده سبقت غیرمجاز و رانندگی در حالت خواب‌آلودگی حرام شرعی به حساب می‌آید.

آیت‌الله مکارم شیرازی به اخلاق اسلامی اشاره کرد و گفت: شعاری که پلیس با عنوان گذشت و صبوری برای امسال انتخاب کرده جزء اخلاق اسلامی است و باید مردم عزیزمان به این نکته توجه داشته باشند.

وی با اشاره زحمات پلیس راهور در ایام نوروز گفت: کار شما یک کار کلیدی است و با جان مردم سر و کار دارید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حضور پلیس راهور در صحنه بسیار چشمگیر بوده است، تصریح کرد: این حضور نشان می‌دهد که پلیس راهور از همه امکانات برای حفظ جان مردم استفاده کرده است و این حضور آبرویی برای جمهوری اسلامی بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مرگ حتی یک نفر هم برای ما دردناک است گفت: باید به گونه‌ای عمل کرد که حتی یک نفر هم در جاده‌های کشور کشته نشود. 

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به تمام کسانی که با وسایل نقلیه به مسافرت می‌روند، گفت: اسلام برای جان انسان اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل است و حتی برای یک خراش هم دیه قائل شده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اگر آمار کشته‌ها در کشور ما بالا برود آبروی نظام در خطر است، گفت: گذشت و صبوری متن اسلام است و شما باید صبر و گذشت داشته باشید و خداوند نیز شما را یاری خواهد کرد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها