امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۴:۰۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 727
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 409
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به شبکه بانکی، انسداد حساب‌های بانکی خارج از ردیف حساب‌های دولتی و بدون اخذ مجوز از خزانه‌داری کل کشور، برای وزارت‌خانه‌ها، بنگاه‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی را ابلاغ کرد.

این بانک بر اساس «دستورالعمل نگاهداری انواع حساب برای دستگاه‌های اجرایی، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی» بند (د) ماده 10 قانون برنامه پنج‌ساله چهارم مبنی بر  این که «بنگاه‌ها، مؤسسات و سازمان‌های دولتی و دیگر نهادهای عمومی غیردولتی و شهرداری‌ها برای دریافت خدمات بانکی، رأساً مجاز به انتخاب بانک عامل می‌باشند» را ملغی‌‌الاثر اعلام نمود.

نحوه تعیین بانک عامل بنگاه‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی برای دریافت خدمات بانکی در چارچوب دستورالعملی است که به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها