امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72728
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیت‌الله سید محمد غروی که در دیدار شهردار قم سخن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیت‌الله سید محمد غروی که در دیدار شهردار قم سخن می‌گفت، اظهار کرد: کسانی که به قم که آشیانه آل محمد است خدمت می‌کنند، همواره مورد حمایت و دعای ما بوده و هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: قم در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و در سطح بین الملل نیز بسیار مطرح است و از این ملاحظات ویژه‌ای در مورد آن وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: از نظر ظاهر و زیبایی شهر و از نظر معنوی، باید به قم توجه ویژه‌ای شود و حرم دوم اهل بیت(ع) در کشور، در قم است که میلیون‌ها نفر برای زیارت آن می‌آیند و البته این زائران محترم بیشتر برای قم خرج دارند و در وضع اقتصادی قم خیلی موثر نیستند زیرا ماندگاری آنها در شهر کم است و از طرف دیگر امکانات اسکان در قم نیز بسیار محدود است.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ در قم اظهار کرد: جنبه فرهنگی در قم بسیار مهم است که تنها دست شهرداری نیست و همه کسانی که در فرهنگ شهری نقش دارند، باید هماهنگ عمل کنند تا الگویی مناسب ایجاد شود و دقت بیشتری نسبت به فرهنگی صورت گیرد.

آیت الله غروی افزود: بعد از انقلاب نیز به عمران و آبادانی قم بسیار کم رسیدگی شد و اکنون بودجه که به قم می‌آید، به سبب وجود مشکلات زیاد، گم می‌شود.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: باید مباحث بی بند و باری در قم کنترل شود و رهبر معظم انقلاب نیز بر فرهنگ و اقتصاد کشور نکاتی را اعلام کردند و گفتند که فقط دولتی‌ها مخاطب نیستند بلکه همه مردم باید همکاری کنند تا این شعارها تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/2258/ک/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها