امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72756
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسکندر مومنی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی اظهار کرد: در سال‌های 84 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسکندر مومنی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی اظهار کرد: در سال‌های 84 و 85 از نظر تصادفات رانندگی در رتبه بالایی قرار داشتیم ولی امروز با اقدامات انجام شده میزان کشته‌های ناشی از تصادفات به 18 هزار نفر در سال رسیده است و این رقم تقریبا نصف شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که تعداد وسایل نقلیه چند برابر شده است و کاهش آمار خوب بوده است هرچند که یک نفر کشته‌ هم زیاد است.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه به دنبال تغییر رفتار ترافیکی هستیم بیان کرد: بیش از 90 درصد رانندگان مقررات را رعایت کرده و حدود هفت درصد مرتکب تخلف می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی و وضعیت جوی تاثیری بر کاهش مسافرت‌ها نداشته است افزود: میزان سفرها امسال 6 درصد افزایش یافته و این در حالی است که شاهد کاهش 9 درصدی وقوع تصادفات هستیم.

مومنی با اشاره به اینکه طبق برآوردهای انجام شده در هر سال بین چهار تا هفت درصد درآمد کشور خرج تصادفات می‌شود اظهار کرد: وقتی که یک نفر در تصادفات کشته می‌شود بیش از یک میلیارد تومان به کشور ضرر وارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در سال جاری میزان تلفات ناشی از تصادفات را کاهش دهیم در عرصه اقتصاد مقاومتی نیز توانسته‌ایم موفقیت‌های لازم را کسب کنیم.
انتهای پیام/2258/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها