امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7276
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: 193
علیرضا دائمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:قیمت آب به تدریج و به شکل منطقی باید افزایش یابد که ...

علیرضا دائمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:قیمت آب به تدریج و به شکل منطقی باید افزایش یابد که البته لازمه این موضوع این است که قیمت آب متناسب با افزایش هزینه‌های تولید آب افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که همواره مد نظر وزارت نیرو در بخش آب بوده افزایش قیمت آب متناسب با افزایش تورم بوده است گفت:پیشنهاد ما این است که قیمت آب نه به قیمت تمام شده آب بلکه به تدریج و به شکل منطقی افزایش یابد.

دائمی اظهار داشت: تغییر تعرفه آب هنوز در برنامه وزارت نیرو نیست و در حال حاضر محاسبه تعرفه نیز طبق تعرفه‌های پارسال است.

سرپرست معاونت آب و آبفای وزیر نیرو به اجرای 850 طرح بزرگ و کوچک در جهت تامین و توزیع آب در کشور اشاره کرد و اظهار داشت:از این تعداد، 150 طرح در قالب طرح های مهر ماندگار اجرا می شود که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.

به گفته وی، از جمله این طرح ها می توان آبرسانی به شهرهای سیستان، آبرسانی به نوک آباد و دلگان، طرح فاضلاب زابل و چابهار و نیز طرح بزرگ آبرسانی خط دوم به شهر زاهدان اشاره کرد.

وی گفت: هدف‌گیری طرح‌های مهر ماندگار به گونه‌ای است که در دولت دهم به اتمام برسد و معنی آن این است که تا پایان سال مالی 91 که سه ماه فرصت داریم این کار انجام خواهد شد.

دائمی ادامه داد:16 سد مخزنی بزرگ کشور به اضافه 40 شبکه آبیاری زهکشی است که مجموعا 110 طرح بزرگ آبی آماده بهره‌برداری است.
انتهای پیام/ک
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها