امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72767
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، هادی ثمره ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی هفته گذشته شهروندی با مراجعه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بم، هادی ثمره ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی هفته گذشته شهروندی با مراجعه به پلیس و اعلام کم شدن بیش از 9 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، ادعا کرد کارت بانکی وی همیشه در منزل و غیرقابل دسترسی بوده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا که بر تخلفات فضای مجازی یا هرگونه سوءاستفاده از کارت‌های بانکی احاطه دارند با انجام استعلامات لازم به اطلاعاتی از این حساب دست یافتند که در بررسی‌های این پلیس مشخص شد از این حساب به دفعات متوالی شارژ تلفن اعتباری خریداری شده است.

ثمره با اشاره به تعامل گسترده پلیس با ادارات و نهادها تصریح کرد: ماموران پلیس فتا با ردیابی شارژهای خریداری شده، خطوط تلفنی که از این شارژها استفاده کرده‌اند را مشخص کرده و از طریق شرکت مخابرات مالکان آنها را شناسایی کردند.

وی بیان داشت: ماموران با مراجعه به آدرس مالکان خطوط تلفن، فردی که بیشترین شارژ را از حساب مذکور دریافت کرده بود، دستگیر کردند.

ثمره با اشاره به اینکه این فرد از اقوام صاحب کارت بود، عنوان کرد: متهم دستگیر شده زمانی با شواهد و مدارک مستدل پلیس روبه‌رو شد، لب به اعتراف گشود و به یادداشت رمز و شماره کارت مالباخته در یک فرصت مناسب و خرید شارژ با این اطلاعات حساب معترف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بم همچنین با اشاره به دستگیری قاچاقچی مواد مخدر در این منطقه گفت: تیم‌های گشت کلانتری 11 بم در طرح امنیت محله محور تعدادی معتاد خیابانی و مسبب نارضایتی شهروندان را دستگیر و از آنان برای شناسایی عاملان جرم و ناامنی به ویژه توزیع کنندگان مواد مخدر بازجویی کردند.

وی افزود: ماموران پلیس بر‌اساس گفته‌های این افراد و با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از محل دپوی یک محموله تریاک در یک منطقه حاشیه‌ای شهر آگاهی یافتند.

ثمره بیان داشت: تیم‌های تجسس، محل نگهداری و توزیع مواد مخدر را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند و بر‌اساس ساعات مراجعه معتادان عملیات ضربتی خود را با محاصره این محل به اجرا گذاشتند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از این منزل مسکونی مقدار قابل توجهی تریاک کشف شد و در ادامه این عملیات ماموران پلیس با بازدید هوشمندانه قسمت‌های تعبیه شده در باغچه و ساختمان مجموعا 51 کیلوگرم تریاک کشف و یک قاچاقچی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بم با تاکید بر اینکه تبعات نگهداری و یا توزیع مواد مخدر در سطح محلات دامنگیر ساکنان محله و فرزندان آنها است، از خانواده‌ها خواست برای کاهش زمینه‌های آسیب و پیشگیری از گرایش فرزندان نوجوان به مواد افیونی، نسبت به فعالیت‌های مجرمانه حساسیت بیشتری داشته و اینگونه موارد را به پلیس گزارش دهند.
انتهای پیام/2446/س40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها